Ve dvaadvacátém kole druhé nejvyšší oblastní soutěže nepřibyl na konto našich týmů ani bod.

Předposlední hornoplánská Smrčina padla na půdě páté Sedlice a čtyři kola před koncem ztrácí na příčky zaručující záchranu už sedm a více bodů. Na dně figurující frymburský FC Šumava po domácí prohře s Netolicemi je už jistým sestupujícím.

Sedlice – Horní Planá 1:0 (1:0)

V poměrně vyrovnaném utkání jako první zahrozili hosté, ale se střelou po trestu se vracejícího Flöringa z 20. minuty si brankář Charvát poradil. O chvíli později prošel na druhé straně až do vápna Němec, ale přestřelil. Stejně se vzápětí vedlo i dalšímu domácímu hráči Hornátovi.

Po půlhodině měl tutovku na noze hostující Koritar, který pronikl až před gólmana, ale Charvát skvělým zákrokem vytěsnil míč na roh. Rozhodující moment půle – a jak se později ukázalo i celého zápasu – se odehrál ve 41. minutě, kdy domácí dali branku do šatny. Po levé strně se prosadil Běloušek a křížnou ranou překonal brankáře Beránka, který si na míč sice sáhl, prudkou střelu však zkrotit nedokázal – 1:0.

Ve druhém poločase už bylo k vidění minimum situací, které mohly změnit těsný stav. Po hodině hry pálil tvrdě zpoza vápna Baláž a tečovaná střela znamenala jen roh. Tentýž hostující hráč pak byl aktérem situace z 82. minuty, kdy po faulu viděl z rukou sudího druhou žlutou a putoval předčasně pod sprchy. Sedličtí pak už s přehledem dotáhli zápas k vítězné koncovce. Nutno přiznat, že domácí byli o ten gól opravdu lepší.

Sestava Smrčiny: Beránek – Z. Šlak, Mražík, Grmela, Gajdoš, Ryneš, Kastenmajer, Flöring, Koritar, Baláž, Kostínek (46. Hrdina).

Ve třiadvacátém dějství Hornoplánští v sobotu přivítají na vlastním trávníku v tabulce čtvrtou Dobrou Vodu.

Frymburk – Netolice 0:2 (0:1)

Frymburští šli do zápasu s favoritem z horní poloviny tabulky s cílem napravit si reputaci po minulém nesehraném utkání v Katovicích, což se jim ale nepovedlo. V průměrném zápase bylo k vidění málo šancí.

Domácí měli blízko k otevření skóre po dvou standardkách, kdy hostující zadáci odvraceli za již překonaným gólmanem. V poslední minutě půle se ovšem radovali hosté, kteří šli z brejku gólem Rybáčka do vedení – 0:1.

Po obrátce se hrálo nahoru dolu, stavem však znovu pohnuli jen hosté. Po hodině hry z dalšího vydařeného kontru pečetil jejich výhru Reindl – 0:2. Frymburští měli nejblíž ke gólové radosti po střele Kani, kterou ale zastavila tyč netolické svatyně.

„Při naší obrovské marodce je to těžké. Osm stejných lidí hrálo o víkendu za áčko i béčko. Sestupujeme, ale soutěž chceme dohrát důstojně,“ říká frymburský kouč Jan Turcovský.

Sestava FC Šumava: Vítek – D. Račák, Kuna, Kaňa, Tomka – Skípala, M. Račák, Juhaňák, R. Mertl – Ti (46. Budík), Ribár.

I v následujícím kole budou mít Frymburští možnost představit se vlastním fanouškům, když v neděli od 14.30 hostí soupeře z nejatraktivnějších, v tabulce prvního největšího kandidáta postupu z Lažiště.

Karel Řepa, Karel Vosika