Ať už proto, že se o vítězství rvali až do posledních vteřin, tak i proto, že za celý zápas nepovolili soupeři přímou střelu na svého brankáře.

A lví podíl na tom, že obrana Dynama byla v důležitém utkání s Hradcem Králové nepřekonatelnou hrází, bezesporu měl i kapitán týmu Roman Lengyel, jenž spolu s Tomášem Řepkou vytvořili výborně se doplňující stoperskou dvojici.

Věřil jste až do úplného konce, že byste ještě ten vítězný gól mohli vstřelit?

Takovéto zápasy se vždy musí hrát až do samého konce! Asi to nebyl bůhvíjaký fotbal, ale šli jsme za vítězstvím víc a minimálně za druhou půli jsme si ho taky zasloužili.

O penaltě nebylo pochyb?

Sami Hradečtí říkali, že to penalta byla.

Vyhrát jste si za tu velkou snahu jistě zasloužili, nicméně trochu štěstí taky bylo třeba…

Samozřejmě, že i štěstí je ve hře. Někdy dostanete gól v poslední minutě, jindy ho dáte. Dnes jsme to štěstí měli my, ale v podobné situaci jsme loni v devadesáté minutě penaltu s Bohemkou tady nedali. Hned jsem si na to taky vzpomněl…

Pokud se nemýlím, tak tehdy už ale na hřišti nebyl Ruda Otepka, zatímco teď tu penaltu jít kopnout mohl. Naštěstí, ne?

S tou Bohemkou už Ruda na hřišti opravdu nebyl, tu penaltu kopal Petr Benát. Teď tu Ruda byl, a přestože se mu na penaltu moc nechtělo, nebyl důvod to měnit. Já mu hned říkal, ať to jde kopnout, že ji dá. A dal, kopl ji dobře.

Teď vám štěstíčko přálo, zatímco třeba minule proti Slovácku se k vám paní Štěstěna otočila škaredě zády…

To Slovácko nás všechny mrzelo strašně dlouho. To ale nebylo ani tak o štěstí či smůle, my se o ty důležité dva body připravili sami svou nedisciplinovaností a podceněním závěru utkání. Prostě vlastní blbostí. Ale je to za námi a dá se říct, že čtyři body z těchto dvou utkání doma jsou super.

Když jste tu penaltu dali, rozhodčí ještě nechal hosty rozehrát. Netrnul jste, aby vám taky ještě nedokázali srovnat?

Ne, vůbec ne. Něco takového jako se Slováckem se prostě už opakovat nemůže a nebude. To se nesmí stát.

Hradec jste prakticky do větší šance nepustili a nejvíc jste svému brankáři zatopili tou jednou malou domů sami…

Jarda Machovec tou malou domů Míšu Daňka pořádně zaskočil, Míša to navíc špatně trefil, ale dopadlo to dobře. Jinak Hradec žádnou větší šance prakticky neměl.

Co říkáte vítězství Žižkova na Bohemce? Nepřibyl vám soupeř v boji o záchranu?

Výsledek jsme pochopitelně dobře zaregistrovali, my ale musíme udělat svoje body, svoje zápasy. Na ty manšafty pod námi se nekoukáme. Když budeme dělat body, jako jsme je dělali do teďka, tak se zachráníme. Ať si dole dělají body, jak chtějí.

Janoušek: Ruka byla. To přiznávám

Přestože dvaadvacetiletému Jiřímu Janouškovi bezprostředně po ligovém zápase jeho Hradce Králové v Č. Budějovicích moc do řeči nebylo, žádost o rozhovor pro Deník neodmítl.

Jak moc mrzí konec utkání, pro vás tak nešťastný?

Strašně moc. Nerozdýchal jsem to ani teď. My si sem jeli pro bod a už jsme ho málem měli. Penalta v nastavení ale naše plány zhatila.

Tu penaltu rozhodčí odpískal vám. Myslíte, že neprávem?

Ruka byla. To přiznávám. Ale já neznám přesně ta pravidla, kdy a jak se ruka má či nemá pískat… Ruka to ale byla, penalta odpískaná a Otepkou taky daná. A my jedeme domů s prázdnou… Zda ty tři body zůstaly doma po právu, to nevím.

Penaltu považujete za přísnou?

Úmyslně jsem rukou určitě nehrál. Šel jsem v rohu vápna do skluzu, nejdřív mě to trefilo do nohy, pak se to vrátilo zpátky na zem a od země se to odrazilo mě do ruky.

Jaký to je pocit, prohrát gólem v nastaveném čase – a navíc když v tom sám máte prsty?

To se nedá ani říct… Ten pocit je hrozný. Teď už s tím ale bohužel nic nenadělám.

Vy jste v první půli, byť jste přímo na bránu nevypálili, byli hodně aktivní a i směrem dopředu dost nebezpeční. Ve druhé půli už jste ale spíš jen bránili. Bylo to tím, že vás Budějovice tak zatlačily, anebo jste se spíš vy sami zatáhli?

Řekl bych, že z obojího něco… Cítili jsme už ten bod ve vzduchu, trošku se zatáhli a hráli spíš na brejky. Sem tam se nám nějaký vydařil, k výraznému zakončení jsme se ale nedostali.

Dle vašeho soudu ta penalta byla příliš přísná. Nemělo by být jasně dané, kdy se ruka má či nemá pískat a nenechat to jen na libovůli rozhodčího?

Rozhodčí je pánem na hřišti, s tím my nic neuděláme. Já fakt nevím, jak to v pravidlech přesně je. Že mi ji pískl, mu tudíž nemůžu mít za zlé.

Vy jste málem zavařil svému brankáři už v první půli, ne? Jak to tam bylo?

Já dával míč domů, a protože se mi zdálo, že trávník je mokrý, raději jsem do toho nedal tolik síly, aby náš gólman měl trochu víc času. Jenže míč už tak neklouzal a spíš se to drhlo, takže to Klesa doběhl. Naštěstí to dal vedle. Jinak bych asi poprosil v půli trenéra, aby mě vystřídal… Byl to takový zápas blbec. Někdy to vyjde, jindy ne. Tady mi to moc nevyšlo…

Vyjde vám to doma s Baníkem?

Budu se snažit. Když v neděli vyhrajeme, budeme v lize už na beton zachráněni.