Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje si ziskem historicky prvního bodu v Čížové ze středeční dohrávky upevnili post v popředí tabulky áčkové divizní skupiny, který dnes brzy ráno vyrážejí hájit do metropole, a to na hřiště třináctého Zličína.

Na trasu se slavojáci vydávají už krátce po šesté hodině ranní, což lakonicky krumlovský asistent Zdeněk Šváb okomentoval: „Vstávat budeme jako do práce, není to nic nenormálního a každý se s tím musí vyrovnat. Zase budeme ve tři odpoledne doma," vidí klady trenér, jenž bude mít s kolegou Svobodou k zápasu na hřišti týmu internacionála Jiřího Němce k dispozici kompletní kádr. „Jede s námi i Dvořák, který už po nemoci začal s tréninkem. Trochu na vážkách je start Rosůlka, kterého po Čížové pobolívá sval, ale věřím, že bude i on."

Dodejme, že Krumlovští budou dnes ve Zličíně navazovat na těsnou podzimní výhru s tímto soupeřem v poměru 1:0, o kterou se jediným gólem postaral právě posledně jmenovaný střelec Rosůlek.

Krajský přebor: Další velmi důležitý zápas o pověstných šest bodů mají před sebou zítra hráči kaplického Spartaku. Ti minule padli na hřišti poslední Sedlice (1:3) a pohoršili si na dvanácté místo průběžné tabulky. To budou hájit zítra na domácí půdě, kde změří síly s třináctou a jen dva body ztrácející Soběslaví, které mají oplácet podzimní nadílku v poměru 0:4.

I. A třída: Čtvrté jarní pokračování druhé nejvyšší oblastní soutěže nabízí z regionálního pohledu tahák v podobě dnešního okresního derby obou našich zástupců v béčkově skupině. Už hodinu a půl po poledni vyzve aktuálně jedenáctý nováček z Větřní na svém hřišti průběžně předposlední FK Nová Ves/Brloh.

Do důležité partie jdou s aktuálně lepší náladou Větřínští, kteří minule za tři body vyloupili tvrz budějovické Lokomotivy, zatímco Nová Ves inkasovala doma čtyřbrankový debakl od Chýnova. Pro domácí hovoří i výsledek podzimní vzájemné partie, kterou po přestřelce vyhráli v poměru 3:2. Jaká bude odveta?

I. B třída: V osmnáctém kole nejnižší krajské soutěže je na programu třetí jarní derby, v němž se zítra na krumlovském trávníku utká v tabulce sedmé béčko domácího Slavoje s posledními Malontami. Slavojáci budou napravovat minulý propadák z Horní plané, zatímco Hraničář přijede s čerstvým skalpem silné Dřítně. Na podzim v derby zvítězili Krumlovští poměrem 3:1.

Z dalších utkání okresních zástupců, které čekají venkovní zápasy, vyberme dnešní zajímavý duel již druhého Velešína na horké nemanické půdě či vystoupení pátého Frymburku na trávníku nepříjemného Sedlce.

Okresní přebor: V týdnu došlo k nemilé události, když z rozehrané soutěže odstoupilo béčko hornoplánské Smrčiny, a tak se přebor bude dohrávat pouze s jedenácti týmy.

Výsledky odstoupivšího družstva byly anulovány, což nijak nepoznamenalo pořadí v horní polovině tabulky, kde prvních pět týmů shodně odečítalo tři body a rozestupy se tedy nemění. Nejvíc na hornoplánskou černou kaňku však žehrají Chvalšinští, kteří odečítali čtyři body za podzimní remízu a minulou výhru – a pohoršili si na osmé místo. Rádi jsou naopak v Přídolí, Velešíně a Nové Vsi, kde se mazala podzimní prohra…

Ve čtrnáctém kole má nyní první Černá volno, čehož může k návratu na post lídra využít přeborník z Kájova, jenž zítra hostí poslední Přídolí.