Tipy z domácí víkendové nabídky finišujících národních a oblastních fotbalových soutěží.

Česká divize

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje si po středeční vítězné předehrávce jihočeského derby s Čížovou (2:0) zajistili divizní příslušnost i pro příští ročník. Do zítřejší domácí derniéry proti osmým Štěchovicím (od 17 hodin) tak mohou jít zelenobílí zcela v klidu a s cílem oplatit kvalitnímu soupeři prohru z podzimu. V prvním vzájemné partii Slavoj na půdě Štěchovic padl 0:1 gólem z penalty a zápas nedohrál vyloučený brankář Šiller.

„Chceme v posledním domácím zápase sezony potvrdit, že naše jarní výkony nebyly náhodné a že si divizní záchranu zasloužíme. Kromě trojice Beránek, Matuš a Pintér jsou všichni ostatní hráči v pořádku. Naším cílem je důstojně se rozloučit se svými fanoušky a nejlépe vyhrát," odhodlaně říká úspěšný krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Krajský přebor

Hráči v tabulce nejvyšší oblastní soutěže posledního kaplického Spartaku nastoupí k domácímu duelu s béčkem Písku v netradičním čase, a to už dnes dopoledne od 10.15 hodin. Spartakovci sice mají k dobru odložený domácí zápas s Táborskem (čtvrtek 7. června), ale s devítibodovou ztrátou na nesestupové pozice se už jejich naděje pohybují v oblasti pusté teorie.

Přesto by Kapličtí měli udělat alespoň trochu důstojnější tečku za černým jarem a v partii se třetím týmem tabulky by se měli pokusit o bodový zisk. My jen dodejme, že v podzimním utkání zvítězili Písečtí na svém trávníku vysoko v poměru 4:0.

I. A třída

Druhá nejvyšší oblastní soutěž nabízí v programu čtyřiadvacátého kola dvojici domácích záchranářských duelů obou okresních nováčků.

Ve skupině A aktuálně dvanáctí fotbalisté FK Nová Ves/Brloh hostí zítra na svém trávníku v Nové Vsi průběžně devátou Planou, na jejímž hřišti na podzim podlehli v poměru 1:4. V neskutečně vyrovnaném spodku tabulky, kde je pětice celků od desátého místa naskládána ve třech bodech, by potřeboval náš tým bodovat naplno.

V béčku rovněž dvanáctá Křemže má dnes před sebou zápas roku v podobě přímé bitvy o udržení se třináctými Čtyřmi Dvory, na které mají hráči z Podkletí k dobru dvoubodový náskok. I tady platí, že výhra domácích by notně přiblížila záchranu. Na podzim se v krajské metropoli rozešli dnešní soupeři smírně po bezbrankovém výsledku.

I. B třída

Čtyřiadvacáté dějství nejnižší oblastní soutěže přináší trojlístek prestižních okresních derby.

Dnešním tahákem je souboj prvního Velešína s devátým nováčkem z Větřní. Velešínský lídr minule propásl možnost postupových oslav, když ztratil dvoubrankové vedení v Č. Krumlově, dnes však v případě výhry už může chystat šampaňské. Poslední krok ovšem bývá nejtěžší a větřínští bojovníci jistě nedají kůži lacino, což platilo i na podzim, kdy doma prohráli až po obrovském boji těsně 2:3.

Na druhé okresní derby se můžeme dnes vydat do Vyššího Brodu, kde na trávníku průběžně jedenáctého domácího Dynama bude hostovat aktuálně šestá rezerva českokrumlovského Slavoje. Na podzim se v okresním městě body po výsledku 2:2 dělily a pro úplný klid by Vyšebrodští zopakování remízy asi brali i v dnešní odvetě.

Třetím okresním derby bude zítřejší tradičně vyhecovaná bitva „o mistra Lipna" mezi průběžně druhým Frymburkem a nejlepším týmem jarních odvet, sedmou hornoplánskou Smrčinou (14.30). Hosté přijedou s cílem vrátit velkému rivalovi podzimní porážku 1:3 z vlastního hřiště, domácí naopak budou usilovat o udržení druhé příčky.