Po vítězné domácí jarní premiéře zamířili oba okresní nováčci druhé nejvyšší fotbalové soutěže k důležitým soubojům celků ze spodku tabulky s přívlastkem o šest bodů.

Zatímco fotbalisté Nové Vsi ve Vacově prohráli a poslední příčku tabulky skupiny A neopustili, tak Křemežští si přivezli z Dřítně remízu a s 15 body na kontě si v béčku upevnili dvanácté místo.

Skupina A

Vacov – Nová Ves/Brloh 3:1 (1:1)

Podzimní duel vyhrál zástupce našeho regionu po přestřelce 4:3 a i do odvety vstoupil lépe, když se po necelé čtvrthodině ujal vedení trefou kanonýra Fischera. Jenomže radost vydržela hostům pouhé dvě minuty a vacovský Jančovič srovnal na 1:1. V závěru půle pak měli blízko ke druhé brance hosté, když Wohlgemuth zahrával trestný kop z hranice vápna, ale za již překonaným gólmanem zaskočil na brankové čáře jeden z obránců. A tři minuty po pauze platilo známé nedáš – dostaneš, když Jančovič svým druhým zásahem v utkání otočil na 2:1. Hosté pak ve snaze alespoň srovnat stále více otevírali hru a domácí z brejku trefou střídajícího dorostence Mlse pečetili na 3:1.

„Zápas se lámal na konci první a na začátku druhé půle. Místo toho, abychom brankou do šatny vedli, tak jsme hned po pauze podruhé inkasovali. Měli jsem sice potom více ze hry a bylo tam i pár slibných šancí, ale v koncovce to nebylo ono. Hodně jsme kazili v kombinaci, a to už odzadu, všude jsme byli o krok později a nebyla tam ta šťáva, která nás zdobila minule s Chýnovem. Ztráta mně mrzí, protože jsme nebyli herně horší, ale náš výkon byl prostě špatný,“ hodnotil zklamaný kouč Nové Vsi Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein (54. Vejvoda), Švarc, Martin Wohlgemuth, Jiří Anderle ml. – M. Sekera (87. Z. Sekera), Jiří Anderle st., Vlček, J. Postl – Fischer, Ďurica (70. Šána).

V dalším kole Nová Ves v sobotu přivítá průběžně šesté Čimelice, kterým má oplácet podzimní prohru 0:2. A zápas bude mít slavnostní nádech, neboť domácí matador Jiří Anderle oslaví o den později padesáté(!) narozeniny a na trávníku by neměl chybět.

Skupina B

Dříteň – Křemže 1:1 (0:1)

Křemežští povzbuzeni čtyřbrankovou výhrou z premiéry nad Novou Bystřicí začali dobře i na dříteňském pažitu a po necelé půlhodině šli do vedení, když se pěkně z přímého kopu k tyči na 0:1 trefil Edelman. Křemežský kanonýr pak měl dvě minuty před pauzou na noze pojistku, když po akci Štefla pustil Dráb míč právě na volného Edelmana, ale ten zblízka napálil jen břevno odkryté dříteňské svatyně. A dvě minuty po pauze přišel trest. Domácí vybojovali v rychlém sledu dva rohové kopy a po druhém z nich Maruška srovnal na 1:1. V dalších minutách pak měli domácí převahu, ale hosty několikrát podržel brankář Linha – a nakonec si Křemežští odvezli cenný a důležitý bod.

„Začátek byl oboustranně opatrný, po gólu jsme potom měli navrch. Škoda, že jsme před půlí nepřidali druhou branku, asi by to dopadlo jinak. Ve druhém poločase byl lepší soupeř, brzy srovnal a měl další příležitosti. Remíza je ale celkem spravedlivá a bodu z venku si ceníme. Pochválit musím celý tým, mužstvo podržel brankář Linha. Špatné ale je, že vinou zranění kolene musel odstoupit Koch. Jen doufám, že to nebude nic vážného, protože to je důležitý článek naší základní sestavy,“ posteskl si křemežský kormidelník Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Koch (65. Bušta), Brabec – Dráb, Chromý, Novotný, Bittner (60. Hajný) – Štefl, Edelman.

V dalším kole Křemežští v sobotu přivítají podzimního mistra a nyní jen o skóre druhou Dobrou Vodu, na jejímž hřišti utrpěli na podzim debakl v poměru 0:6.