Z okresních týmů nejvýše v divizi účinkující krumlovský Slavoj, který si minulou vydřenou domácí výhrou nad celkem Klatov (2:1) polepšil na 33 bodů a dvanácté místo, čeká v neděli výjezd na hřiště pátého Rakovníka. S tímto soupeřem zelenobílí na podzim doma remizovali 1:1 s následným bonusem za penaltovou výhru – a jakýkoliv bodový zisk by se jim v boji o záchranu hodil i v odvetě.

Na hřištích soupeřů se představí i oba naše týmy v oblastní I.A třídě (Větřní v Blatné a Velešín na Slávii ČB), přesto na okresních trávnících najdeme řadu zajímavých partií.

Nejnižší krajská soutěž – I.B třída – má v programu dvaadvacátého kola okresní derby, v němž půjde o záchranářské body. Na hřišti posledních Chvalšin bude v sobotu v podvečer hostovat v tabulce předposlední nováček ze Zlaté Koruny. V podzimním vzájemném duelu zvítězili Zlatokorunští 2:0 a jedině výhra jim může ještě uchovat naději na udržení. Pro Chvalšiny bude derby patrně už jen pověstným stéblem, kterého se může tonoucí chytit…

Z dalších okresních týmů v I.B hrají doma ještě tři. V tabulce áčkové skupiny už druhá Kaplice změří v neděli před svými fandy síly se šestým béčkem Roudného. Pátý Frymburk v sobotu hostí devátý Boršov a desáté Loučovice přivítají ve stejném čase třetí Suchdol nad Lužnicí.

V okresním přeboru došlo minulý týden ke střídání stráží na čele. Nový lídr z Horní Plané bude potvrzovat ambice v neděli na hřišti poslední rezervy Frymburku. Aktuálně o bod druhé Dolní Dvořiště při obnovené premiéře na svém zrevitalizovaném trávníku v magnetu 18. kola v sobotu přivítá průběžně třetí Vyšší Brod.