Nejmenší fotbalisté kaplického Spartaku se zúčastnili halového turnaje na novohradské palubovce, kde vybojovali další klubový úspěch v zimním období.

Do tohoto zápolení se zapojily celkem čtyři týmy, které se utkaly každý s každým. Hrací doba byla pořadateli stanovena na dvakrát dvanáct minut. Papírově byli kapličtí mladíci favority, neboť hrají nejvyšší krajskou soutěž. Zbývalo jen tuto roli potvrdit i na palubovce.

Komplikace však nastaly hned v prvním duelu. Než se benjamínci Spartaku rozkoukali, tak už s Ledenicemi prohrávali 0:1. Ještě v průběhu prvního poločasu ale Kapličtí dokázali nepříznivě se vyvíjející skóre otočit ve svůj prospěch a po změně stran pak vedení ještě navýšili na konečných 4:1. Dvěma góly se na první výhře v turnaji podílel Jan Česák.

Ve druhém střetnutí poměřili Kapličtí síly se soupeřem z Trhových Svinů. Fotbalisté kaplického Spartaku po celý zápas diktovali tempo hry, a tak nebylo divu, že skóre postupně výrazně narůstalo v jejich prospěch. Dvěma góly se na vítězství podílel Dan Pál. Díky konečné výhře 5:1 mohli malí spartakovci před posledním utkáním doufat v celkový triumf.

Závěrečný duel svedl proti sobě přípravky pořádajících Nových Hradů a favorita z Kaplice. Od úvodní minuty nenechávali Kapličtí nikoho na pochybách, kdo bude na palubovce králem. I díky hattricku Filipa Bárty porazili spartakovci domácí celek jednoznačně v poměru 5:0, což v součtu znamenalo první místo s plným bodovým ziskem.

Kaplický hráč Filip Bárta se díky pěti vstřeleným brankám stal nejlepším kanonýrem turnaje.

Výsledky: Kaplice – Ledenice 4:1 (za Spartak: Česák 2, Bárta, Hájek) – Trhové Sviny 5:1 (Pál 2, Voj. Čutka, Bárta, O. Marek), – Nové Hrady 5:0 (Bárta 3, Hájek, M. Marek).

Pořadí: 1. FK Topmen Spartak KAPLICE, 2. TJ Nové Hrady, 3. Spartak Trhové Sviny, 4. Slavoj Ledenice.

Libor Granec