Poslední dva duely odehráli Kapličtí venku a oba zápasy vysoko prohráli. Na vlastním trávníku však měli stoprocentní bilanci, kterou si chtěli udržet. A kapličtí trenéři udělali oproti utkání v Soběslavi několik změn v sestavě.

Kaplice - Sedlice 3:2 (2:1)

První vážnější situaci viděli diváci před kaplickou svatyní. Do šance se dostával J. Říský, ale obránce Kučera mu na poslední chvíli stačil míč vypíchnout. Ve 4. minutě po centru D. Říského zakončoval nad branku Dumský.

Domácí si první příležitost vypracovali v 8. minutě a hned se ujali vedení. Z pravé strany pronikl do vápna kapitán Janura, přihrávkou na zadní tyč našel Františka Koubu, který poprvé rozjásal kaplické příznivce – 1:0.

Ve 12. minutě mohli spartakovci své vedení pojistit. Brejkovou situaci táhl Řežáb, předložil míč do tutovky Krauskopfovi, ten však pálil mimo. Hosté se do prvního opravdu gólového zakončení dostali v 17. minutě, kdy roh zahrával D. Říský, po přetaženém centru hlavičkoval Klíma, jenomže navrátilec mezi kaplické tyče Luděk Kopřiva všem přítomným ukázal, že chytat nezapomněl. V polovině poločasu měli hosté výhodu přímého kopu z velmi dobré palebné pozice, technickou střelu přes zeď vyslal J. Říský, ale Kopřiva byl znovu pozorný. Sedličtí měli znatelnou výškovou převahu, kterou se snažili zúročit při standardních situacích.

Kapličtí si ovšem na svou příležitost počkali a i druhá přímá střela na branku hostů skončila ve 37. minutě gólem. Sedmnáctiletý Divoký našel rozběhnutého Františka Koubu, ten se protáhl kolem obránce a střelou po zemi k tyči zvýšil na 2:0.

Sedličtí však neskládali zbraně a ještě před odchodem do kabin se jim podařilo vsítit kontaktní branku. Z levé strany poslal centr na zadní tyč Dumský a David Říský hlavou snížil na poločasových 2:1.

Klíčové momenty celého střetnutí pak byly k vidění v úvodních deseti minutách druhé půle. V 51. minutě chyboval v rozehrávce F. Kouba, následně D. Říský šel z pravé strany sám na branku, mířil na bližší tyč, ovšem tak přesně, že jí trefil. A o tři minuty později měli Kapličtí zpět dvoubrankový náskok. Rohový kop zleva zahrával L. Pulec, vybíhající gólman Kozlík na centr nedosáhl, od bránícího hráče se balón odrazil ke Karlu Krauskopfovi, jehož střela si našla cestu do pravého horního růžku – 3:1.

Chvíli na to se ve slibné pozici objevil sedlický J. Říský, ale Kopřiva střelu po zemi nadvakrát kryl. V 62. minutě se už hosté znovu dostali na dostřel. Z levé strany pronikl do šestnáctky Dumský, zpětnou přihrávkou oslovil Jakuba Říského, ten znovu ani nadvakrát neuspěl, k odraženému míči se však dostal David Říský – a bylo to 3:2.

Po rozehrávce domácí zakombinovali, Řežáb našel na pravé straně Krauskopfa, ten byl již před brankářem, míč posunul ještě na L. Pulce, tomu však gólovou radost zhatil zdvihnutý praporek. V 65. minutě měl naopak vyrovnání na kopačce D. Říský, jenž pálil pod břevno, ale Kopřiva stačil míč reflexivně vyrazit. V 76. minutě hledal Smolen dlouhým nákopem rozběhnutého Januru, gólman Kozlík vyběhl za vápno a míč stačil odhlavičkovat, na úrovni hostující střídačky se míče zmocnil F. Kouba a z dálky se pokusil trefit odkrytou svatyni soupeře, orazítkoval však jen břevno. Vzápětí L. Pulec našel na pravé straně Krauskopfa, jehož střelu po zemi Kozlík vyrazil na roh.

Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, otvírali však obranu a domácí mohli několikrát vítězství potvrdit čtvrtým gólem. V 87. minutě L. Pulec pálil tvrdě, ale jen do gólmana. Za chvíli se míče zmocnil Janura, proháčkoval se až před brankáře, ten mu však střelu po zemi vyrazil. V samotném závěru při dalším brejku L. Pulec předložil míč Divokému, ten mířil po zemi k tyči a Kozlík vyrazil na roh. K jeho rozehrání však již nedošlo, protože zazněl poslední hvizd hlavního arbitra.

Kapličtí tedy i nadále zůstávají doma stoprocentní, i když výsledek dohrávaného zápasu byl otevřený až do samotného konce. Tři body však zůstaly v Kaplici.

Fakta – branky: 8. a 37. F. Kouba, 54. Krauskopf – 43. a 62. D. Říský, střely na branku 9:9, mimo 6:6, rohy 8:5, fauly 14:11, ŽK 5:2 (u domácích F. Kouba, L. Pulec, Janura, Faltus, Krauskopf), rozhodčí Tupý, 120 diváků.

Sestava Kaplice: Kopřiva – Faltus, Kučera, J. Smolen, Gondek – Krauskopf, Divoký, Janura – F. Kouba, L. Pulec, Řežáb.