Nad hodnocením podzimní poloviny sezony a vyhlídkami týmu z Podkletí jsme se pochopitelně zastavili i s mužem nejpovolanějším, a to trenérem a předsedou oddílu křemežského Sokola Jiřím Reitingerem.

Křemežští po loňském jarním sestupu z I. A třídy museli řešit velké obměny v kádru, přesto chtěli hrát v nejnižší krajské soutěži na klidný střed. To se nakonec osmým místem po podzimu podařilo, i když…

„Chtěli jsme být někde uprostřed, což při osmém místě po podzimu jsme, ale k úplné spokojenosti nám chybí tak čtyři body," předesílá první muž křemežského fotbalu a ihned pokračuje: „V první řadě bych připomenul fakt, že nově přelosovaná áčková skupina I.  B třídy s neznámými týmy z Jindřichohradecka je velice silná, což se také potvrdilo.  My jsme věděli, že po sestupu to tady budeme mít velice těžké. Z kádru nám odešlo šest hráčů základní sestavy, což se muselo projevit. Zabudovávali jsme do týmu hráče z béčka a kvalita nebyla taková, na jakou jsme tady byli zvyklí. Vůbec se nám pak nepovedl start do sezony, kdy jsme se navíc potýkali s výpadky zraněných důležitých hráčů."

V polovině podzimní části byla Křemže až na úplném dně. Kdy nastal zlom? „Jednoznačně to byl zápas v Kaplici, kdy jsme vlastně poprvé až v desátém kole hráli v kompletním složení. Před tím se nám venku vůbec nedařilo, ale toto důležité derby se povedlo vyhrát. Ještě před tím jsme doma doslova ubojovali šťastnou výhru nad Mladým a závěr podzimu se pak už celkem vydařil," říká Jiří Reitinger.

Při ohlédnutích za podzimními na druhou stranu nevydařenými zápasy ještě dodává: „Nejlépe by bylo zapomenout na debakly doma s Borovany a pak v Kameňáku. Při tom prvním nářezu se jasně projevily už zmíněné absence a ambiciózní soupeř nás přejel jako zamrzlou řeku. V Kameňáku to sice bylo jiné, v první půli jsme byli dokonce lepší, ale nakonec jeli domů také s debaklem. Mě ale daleko více mrzí ztráty se soupeři, se kterými jsme měli bodovat. Doma jsme ztratili dva body s Klikovem nesoustředěností v úplném závěru a vyhrát jsme měli i ve Velenicích. Tam jsme byli i v deseti po vyloučení Končoka lepší, ale pak při užším kádru došly síly a soupeř výsledek otočil. Nebýt těchto zbytečných ztrát, tak jsme měli přes dvacet bodů a mohli být na jaře úplně v klidu."

Dojde pro jarní odvety v kádru ke změnám? „Důležité pro nás je, že by nikdo ze současného týmu neměl odejít, ba naopak. Z hostování v budějovické Lokomotivě se vrací Radek Hajný a máme i příslib od Jiřího Kocha, u kterého bychom měli zrealizovat další hostování z Jankova. Ten by chtěl u nás pokračovat s tím, že neodehraje všechny zápasy. V hledáčku pak máme ještě dva mladé hráče, které v této chvíli ještě nebudu jmenovat. A otazník visí nad návratem brankáře Linhy z hostování v Jankově. Pokud by se nevrátil, tak se budeme muset ještě poohlédnout po druhém gólmanovi," má jasno trenér Jiří Reitinger.

Před nastávající zimní přípravou dodává ještě jednu překvapující „kádrovou" novinku: „Po podzimu jsem hráčům i ve výboru oddílu oznámil, že u áčka jako trenér končím. Myslím, že po pěti letech u mužstva už nemám klukům co dát a nastal tedy čas ke změně. Rád bych se teď věnoval našim nejmenším nadějím. Zatím se nám ale nepodařilo sehnat trenérskou náhradu, takže to určitě nevidím jako uzavřenou záležitost. Nedávám od áčka ruce pryč a na jaře případně ještě znovu  pomůžu. Osud fotbalu v Křemži mi leží na srdci, takže uvidíme, zda tuto sezonu  ještě u týmu dokončím."

Co nyní Křemežské čeká v zimní přípravě? „Naplno začneme koncem ledna, trénovat se bude každý týden třífázově v hale a venku. Koncem února je v plánu třídenní soustředění v Loučovicích a sehrát chceme čtyři až pět přípravných zápasů. Už máme domluvený na začátek února zápas s Vyšším Brodem na krumlovské umělce. Potom budeme hrát na Hluboké s tamním béčkem a také s Netolicemi, jednoho až dva soupeře ještě hledáme," vyjmenovává předseda.

A cíl Křemežských pro jarní boje v oblastní I. B třídě? „Pochopitelně, že nemůžeme mít jiný cíl než záchranu! Myslím, že na velikost naší obce a možnosti našeho oddílu je tato soutěž odpovídající a Křemži sluší. Máme šestnáct bodů, což je pro jaro solidní základ, i když v klidu určitě být nemůžeme. Já ale věřím, že klíčové zápasy v odvetách zvládneme a první třída se u nás bude hrát i nadále," uzavírá Jiří Reitinger.