Dlouho však čekat nemusel, do listiny ligových střelců se prvně v kariéře zapsal už o šest dnů později. Navíc svou premiérovou trefou zajistil Dynamu v duelu s pražskou Duklou tři body za výhru 1:0. „Bohužel už je to pro nás asi pozdě," zalitoval, že ani tři cenné body už sestup Dynama zřejmě neodvrátí.

Nicméně je to váš první gól v lize, radost z něj tudíž jistě máte?

Samozřejmě. Byť nám ten gól už zřejmě nepomůže, stejně jsem za něj moc rád.

Něco vás to asi bude stát i do klubové pokladny…

To jistě, Ríša Kalod mi to určitě spočítá.

Gól jste dal až na druhý pokus, první střela vám příliš nesedla…

S tím, že dám gól, už jsem ani moc nepočítal. Naštěstí jsem ještě běžel na dorážku a gólman to vyrazil přesně přede mě. Pak už jsem to měl docela snadné.

Na jaře jste vyhráli prvně, budete vůbec ještě umět vítězný pokřik?

Vůbec nevím, co budeme křičet, hodně dlouho jsme si nezakřičeli. Ale moc se těším.

Vy jste o přestávce střídal, máte nějaké zdravotní potíže?

Od úterka mě tahá stehenní sval. Už tak od dvacáté minuty mě to bolelo, tak jsem radši v poločase vystřídal.

Zmínil jste se, že bohužel to vaše vítězství už asi přišlo pozdě. V možnost záchrany už tudíž nevěříte?

Myslíme si, že to už není příliš reálné. Spíš chceme ligu dohrát se ctí a v každém případě v těch zbývajících zápasech budeme makat naplno a všechno budeme chtít vyhrát. Nebo skoro všechno.

Na výhru jste čekali deset zápasů marně, vyhráli jste až teď. A to na jaře prvně, přitom jste hráli s aspirantem na evropské poháry. Pomohlo vám, že jste už hráli bez zábran a uvolněně?

Tak to si netroufám posoudit, to fakt nevím. My na ně prostě nalezli a chtěli jsme pořád hrát hodně dopředu, hodně aktivně. Řekl bych, že to bylo lepší, než hrát v bloku a čekat jen na nějaký brejk. Taky pro diváky takhle naše hra asi vypadala líp. A vyšlo nám to, z čehož máme radost.

I když už vám ty tři body zřejmě k záchraně v lize nepomůžou, konečně jste tu strašidelnou sérii zlomili. Těší vás to?

To jo a jsme za to moc rádi. A věřím, že ještě nějakou výhru přidáme.

Takže hned teď v Ostravě?

Rozhodně. Minimálně bod z Ostravy si musíme odvézt.

V lize juniorů dvě remízy

Juniorská liga ve fotbale v pondělí pokračovala dalšími zápasy.

DYNAMO ČB – SLOVÁCKO 0:0 – Domácí s prvoligovými pendly Machovcem, Hálou a Linhartem měli v první půli více ze hry, příliš brankových příležitostí ale neměli. Tu největší si vypracoval Machovec, jenž ve 42. minutě po rozehraném trestném kopu ze strany vápna trefil tyč. Po půli nečekaně převzali otěže hry hosté, nic ale nevytěžili.

ŽK: Palička, Rusňák. Diváci: 60. Rozhodčí: Kramlová – Kotalík, Pečenka. Dynamo: Pavelec – Křiváček (82. Podráský), Čadek, Machovec, Jenne – Hála, Held, Otepka, Hrachovec – Schertler (66. Horák), Linhart (60. Chytrý).

VARNSDORF – TÁBORSKO 3:3 (0:2) – bylo to jako na houpačce, Táborsko vedlo 0:2, ale taky prohrávalo 3:2…

Branky: 48. Kapič, 67. Kučera, 71. Černý (11) – 20. a 80. Hladík, 29. Rabiňák. ŽK Prieložný. Diváci: 70. Rozhodčí: Vlček – Blažej, Petřík. Táborsko: Bébr – Vavřina, Jaroš, Rabiňák, Froněk, Škarda, Michalec, Hladík, Bouška, Svojše, Smetana.

DEVATENÁCTKA DYNAMA hraje v úterý v dalším kole I. ligy dorostu v Ostravě.

Jáša na soustředění české šestnáctky

Šestnáctiletý Mikuláš Jáša z týmu Dynama do sedmnácti let, měl letěl s týmem Česka do 16 let do Skopje ke dvěma přípravným zápasům s mladíky Makedonie. Cesta ale byla na poslední chvíli zrušena a hráči ČR U16 v Praze jen absolvují krátkodobé soustředění.