Fotbalisté českokrumlovského Slavoje v roli tabulkového favorita hostili zachraňující se Dražice, na jejichž hřišti na podzim vyhráli v poměru 2:1.

Č. Krumlov - Dražice 0:0

Z různých důvodů domácí postrádali pět hráčů základní sestavy, přesto od prvních minut měli i v kombinovaném složení hru pod kontrolou. Pozici nejproduktivnějšího útoku celého přeboru však zelenobílí nepotvrdili, i když k tomu měli hned několik velkých příležitostí.

Největší šance si Českokrumlovští vytvořili ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Z velmi dobré pozice ale Wagner osm minut po obrátce pálil jen do těla vybíhajícího brankáře Volka. Z malého vápna pak trestuhodně přestřelil dražickou svatyni střídající Klivanda. Když potom v úplném závěru neseřídil mířidla ani Svoboda, tak se zrodila nečekaná remíza, z níž měli rozhodně větší radost hosté z Dražic.

„Jako už poněkolikáté nám nebylo souzeno vstřelit v utkání branku. Ačkoliv jsme měli ve druhé půli tisíciprocentní šanci, nevyužili jsme ji. Hodně našich centrů létalo do vápna, vždy to tam ale nějak propadlo a zakončit se nám už nepovedlo. Na gól se hrozně nadřeme. Před zápasem jsme pozměnili sestavu, což se ukázalo jako správný krok. Kluci, kteří nastoupili, zahráli dobře, jen si stále neumíme připravit rozhodující střelu. Ve finální fázi bychom měli být přímočařejší. Soupeř v podstatě žádnou vážnější šanci neměl, soustředil se na obranu a my po celý zápas chodili do plných, což nám vůbec nesvědčí. Za individuální výkony přesto mohu pochválit, a to jmenovitě Koritara a Litvana,“ hodnotil po utkání krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Fakta: žluté karty 1:3, jako hlavní řídil rozhodčí Hrkal, sledovalo 80 diváků.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Boháč, Kroupa, M. Svoboda, Litvan – Koritar, Wagner, Pliška, Špát (65. J. Zatloukal) – Kolaj (65. Klivanda), Babouček (82. Beránek).

Českokrumlovští mají po šesté remíze v tomto ročníku na třetím místě tabulky už pouze jednobodový náskok před dotírající Hlubokou. V dalším kole čeká slavojáky těžká zkouška na hřišti druhého Milevska, které na podzim doma zdolali 2:1.