Příkosice – Kaplice 0:1 (0:0)

Hostující hráčky byly favoritkami duelu a také od začátku byly Kapličandy o poznání aktivnější než domácí. Už ve 2. minutě nastřelila tyč domácí svatyně Koláčková. Stejná hráčka pak měla obrovskou příležitost po čtvrthodině hry, ale po rohovém kopu V. Jedličkové nedokázala míč protlačit za brankovou čáru.

V nastoleném trendu se pokračovalo i v následujících minutách. Kapličandy měly dostatek střeleckých pokusů, ale s koncovkou byly na štíru. To domácí hráčky příliš gólových příležitostí v utkání neměly, a když už se do nějaké dokázaly probojovat, tak se jim nepodařilo překonat brankářku Vocedálkovou.

Velice zajímavý a nepochopitelný moment byl pak k vidění tři minuty před přestávkou. Po centru Bartyzalové se do zakončení dostala Křivová a po jejím pokus míč skončil dobrý půlmetr za brankovou čárou. Hostující hráčky se radovaly z vedoucího gólu, domácí hráčky se svěšenými hlavami odcházely k půlící čáře, jedna z fotbalistek pak po několika vteřinách míč vykopla z branky a k údivu snad všech přítomných se pokračovalo ve hře dál za bezbrankového stavu…

Druhý poločas pak začal obdobně jako ten první, tedy nastřelenou brankovou konstrukcí. Tentokráte se za domácí brankářkou rozezvučelo břevno po střele Bartoníčkové. A ani v dalším průběhu zápasu se nedařilo hostujícím hráčkám vstřelit kýžený vedoucí gól. Buď měly vychýlenou mušku, nebo dokázala zakročit gólmanka domácí Čechie.

Rozhodnutí padlo až tři minuty před koncem střetnutí. Po akci Bartoníčkové domácí rodící se nebezpečí hasili odkopem na roh. K jeho rozehrání se postavila Veronika Jedličková a její centr na přední tyč prolétl až do branky – 0:1. Tímto výsledkem pak celé utkání i skončilo.

Výhra hostujícího favorita byla zasloužená, což potvrdil i trenér vítězek Jaroslav Křiva: „Rozhodující gól byl šťastný, ale vzhledem k obrazu hry naprosto zasloužený. Celý zápas jsme měli převahu, ve druhé půli až drtivou, soupeř byl snad jen třikrát na naší půlce. Domácí měli jedinou šanci, kdy po propadnutí dlouhého nákopu šla hráčka sama, ale ukvapeně střílela z vápna do náruče brankářky. My jsme měli nejméně pět tutovek, ale trefovali jen tyče a břevna. Rozhodčí nám neuznal regulérní gól, naštěstí nám to tam v závěru spadlo. Za nasazení, bojovnost a snahu rozhodnout až do poslední chvíle chválím celé družstvo," hodnotil kouč Křiva a ještě dodal: „Teď musíme zvládnout domácí zápas s Horní Břízou (pozn. – v neděli) a pak si to v posledním kole s Blatnou rozdáme o titul. Bude to derby se vším všudy!"

Sestava Spartaku Kaplice: Vocedálková – Baštářová, Vaňková, Koláčková, Kováříková, Bartyzalová, Tomášová, Bartoníčková, Tošilová, V. Jedličková, Křivová. Trenér: Jaroslav Křiva.