K prvnímu utkání ve skupině o konečné 6. až 10. místo Hlubocké zimní ligy nastoupili fotbalisté kaplického Spartaku proti ambicióznímu zástupci I. A třídy z Olešníku.

Olešník – Kaplice 0:1 (0:1)

Jako první vážněji zahrozili spartakovci, když v 10. minutě po centru ze strany hlavičkoval nad branku M. Pulec. V zápise jako domácí uvedení Olešničtí kontrovali ve 12. minutě, kdy střela Hanouska z trestného kopu těsně minula levou tyč Průchovy svatyně. Kapličtí ovšem byli v utkání o poznání aktivnější a daleko častěji se dostávali do koncovky.

Vedoucí branky se fotbalisté Spartaku dočkali ve 27. minutě, kdy M. Pulec ideální kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Zdeňka Šafránka, který v koncovce zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou přes padajícího gólmana Dvořáka neomylně skóroval – 0:1. Krátce před přestávkou pak po rohovém kopu Doubravy hlavičkoval těsně mimo Smolen.

Ve druhém dějství po sedmi minutách z nahrávky Lesňáka pálil tvrdě znovu Smolen, ale gólman Dvořák stačil míč vyrazit na rohový kop. Po hodině hry se do dvou příležitostí dostali i domácí. Po chybě v rozehrávce byl ve stoprocentní šanci Bartuška, střílel po zemi, Průcha však stačil reflexivně míč vykopnout. Krátce na to centr ze strany prolétl až na zadní tyč k Hanouskovi, který však zblízka vybíhajícího Průchu neprostřelil.

Ve zbytku utkání se pak hráči Olešníku spíše věnovali diskutování s rozhodčím a pravděpodobně jen díky tomu, že šlo o přípravný zápas, mohli utkání dohrát v plném počtu. Hra byla často přerušována a tím pádem rozkouskována. Čtvrthodinu před koncem střetnutí pálil znovu velice nebezpečně Smolen a Dvořák přízemní střelu směřující k levé tyči vytáhl na rohový kop.

V 79. minutě šel sám na branku Lesňák, byl zezadu faulován a hosté měli výhodu přímého kopu. K míči se postavil Vávra, střelu k pravé tyči však stačil Dvořák s notnou dávkou štěstí opět vyrazit. Ani ve zbývajících minutách se již na skóre nic nezměnilo, a tak si Kapličtí do tabulky skupiny o pořadí připsali první tři body za nejtěsnější výhru.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním jsme postavili spíše juniorskou sestavu, ale mladíci se toho zhostili velice dobře. Měli jsme šance, dali branku a naopak soupeře k ničemu nepustili. Ve druhé půli přišli na plochu zkušenější hráči ze základu, ale paradoxně se obraz hry změnil. Tato část už nebyla podle představ a předvedli jsme asi nejhorší výkon na turnaji. Ambiciózní soupeř se chtěl proti nám vytáhnout, bylo to hodně vyhecované a hra už neměla spád,“ hodnotil kaplický trenér Bohdan Malický.

Sestava Kaplice: Průcha – Hejna, Vávra, P. Pulec, J. Šafránek – Dang Van, J. Smolen, Micák, M. Pulec, Doubrava – Z. Šafránek, střídali: Janura, Románek, Lesňák, Mrázik.

V příštím zápase Kapličtí změří síly s dalším soupeřem z I. A třídy. V sobotu 13. února se od 12.30 utkají v podzámčí s Rudolfovem.

Libor Granec