Kaplice – Týn 1:3 (0:2)

Do zápasu vedl domácí tým jako první trenér tentokrát Jaroslav Křiva, který z lavičky sledoval aktivnější vstup hostů. Ti se hned v úvodu dostali k rozehrávání několika rohových kopů, ale do vážnějšího zakončení se protlačili až po deseti minutách hry. Po Hrdinově přetaženém centru hlavičkoval Brom jen do Kopřivovy připravené náruče. Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě. Vlevo v domácím vápně se uvolnil Spěvák přes bránícího Vosátku, pronikl až před brankáře Kopřivu a tvrdou ránou jej prostřelil – 0:1.

Prakticky vzápětí mohlo (a mělo) být vyrovnáno. Přetažený centr M. Pulce po rohovém kopu vrátil do ohně Smolen, Pils však ve stoprocentní šanci branku Olympie těsně přestřelil. Poté měly oba týmy výhodu přímého kopu z dobré pozice. Nejprve to byli hosté, když tvrdě pálil „dělostřelec“ Kochlöfl, mířil ale nad. Na druhé straně zkoušel štěstí technicky M. Pulec, ale i on dopadl stejně. Ve 26. minutě zkoušel kaplického gólmana nachytat přímo z rohu Hrdina, ale Kopřiva stačil včas zasáhnout.

Za další tři minuty už to ale bylo přece jenom o dvě branky. Brejkovou situaci hostů zakončoval střelou z pravé strany Vojík, Kopřiva míč neudržel a dobíhající Boček pohodlně skóroval – 0:2.

Ve zbývajících minutách poločasu se dostávali do zakončení spíše domácí, ale Švejda kryl jak střelu M. Pulce, tak i hlavičku Ševčíka. Tři minuty před pauzou se individuálně prosadil Smolen, dostal se až na hranici vápna, vystřelil po zemi, Švejda však míč za svá záda znovu nepustil. V poslední minutě první půle pak po centru M. Pulce z pravé strany se v šanci ocitl nabíhající Krauskopf, ale při zakončení balón vůbec netrefil.

Po změně stran začali aktivněji pro změnu domácí, gól v týnské síti to však nepřineslo. Po Pulcově kolmici byl ve slibné příležitosti Krenauer, mířil však nad branku. Po hodině hry na druhé straně centroval Brom a Vařil rozvlnil boční síť.

Krátce na to se však hostům podařilo přidat třetí branku. Vařil prodloužil dlouhý nákop hlavou za sebe na nabíhajícího Spěváka, který nedal Kopřivovi šanci – 0:3.

Ve zbývajících minutách se pak už hosté soustředili na pozorné bránění svého tříbrankového náskoku. V 65. minutě pálil tvrdě Smolen, Švejda jeho pokus nadvakrát s problémy kryl. Čtvrthodinu před koncem byl ve slibné střelecké pozici také Krauskopf, zakončení mu však hrubě nesedlo. Kapličtí se dočkali čestného úspěchu až čtyři minuty před koncem. Střídající Micák před vápnem přiťukl míč Smolenovi, který prudkou přízemní ránou k levé tyči snížil na 1:3. To však bylo z domácí strany vše, a tak se po závěrečném hvizdu radovali ze zisku důležitých tří bodů hosté.

Fakta – branky: 86. J. Smolen – 10. a 60. Spěvák, 29. Boček, střely na branku 5:6, mimo 7:7, rohy 7:9, fauly 9:12, žluté karty 3:2 (u domácích Pils, Kolek, Ševčík), jako hlavní řídil rozhodčí Sebera, sledovalo 180 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Vosátka (65. Koclíř – 85. Valíček), Kolek, Pils, Gondek, Krauskopf, J. Smolen, M. Pulec, Doubrava (70. Micák), Ševčík, Krenauer.

Nevydařené domácí utkání 28. kola KP s Týnem hodnotil zaskakující kouč kaplického Spartaku Jaroslav Křiva takto: „Rozhodně nejsem spokojen, protože jsme v prvním poločase podali doslova tragický výkon. Dal jsem příležitost klukům z dorostu, aby si vyzkoušeli krajský přebor, svými výkony ale značně pokulhávali. Bohužel jsme neproměnili několik příležitostí, soupeř naopak z minima vytěžil maximum a zaslouženě proto vyhrál.“

Libor Granec, Pavel Kacerovský