Oblastní I. B třída – 9. kolo: Smrčina Horní Planá – Sokol Křemže 1:1 (1:1)

Dobrá jen půle

Aktivněji začali hosté a už v 5. minutě Pouzar s námahou vyrážel na roh střelu mladého Nováka zpoza vápna. Ve 14. minutě však už domácí gólman kapituloval. Edelman se u rohového praporku zbavil Kostínka a přízemní centr v důrazném souboji s Pouzarem usměrnil do branky Kamil Rolník – 0:1. O pět minut později mohl zvýšit z dobré pozice Edelman, ale Pouzar vyrazil jeho bombu na roh.

Od 20. minuty se ale obraz hry jako mávnutím kouzelného proutku výrazně změnil. Iniciativu převzali domácí a přitlačili hosty na dlouhé minuty na jejich polovinu. Střelu Ryneše ještě Linha kryl, přímý kop Rady z hranice šestnáctky skončil na zdi, ale ve 34. minutě bylo srovnáno. Zprava centroval Meskář a zcela volný Ryneš zblízka krásnou hlavičkou od břevna upravil na 1:1. Tím ovšem pohříchu fotbal skončil, protože zejména po změně stran se podávala sotva průměrná partie.

Ve druhém poločase se hrálo převážně ve středu hřiště, a tak za zmínku stojí už jen hlavička Ryneše po centru střídajícího Kordíka, která šla těsně vedle, a na druhé straně šance Edelmana, kterému však v rozhodující chvíli v dobré pozici pas Chromého odskočil od kopačky. Více vzruchu tak v hektické a nervózní koncovce přinesly spíše situace, které na fotbale nevidíme rádi.

Nejprve se v 65. minutě hlavami ve vzdušném souboji srazili domácí Ryneš s hostujícím stoperem Filipem, po čemž opustil hornoplánský střelec hřiště na nosítkách s otřesem mozku. V rozmezí 75. až 77. minuty se pak dvakrát červenalo. Nejprve po druhé žluté šel pod sprchy hostující K. Rolník a za chvíli ho za nemístnou kritiku výroku slabého arbitra následoval i domácí Kordík. Pak už se jen dohrávalo a konečný hvizd byl pro všechny aktéry i přítomné diváky asi vysvobozením.

Křemežští prodloužili sérii bez prohry už na devět zápasů a zůstali v tabulce stříbrní o bod za nyní vedoucí Novou Vsí, Hornoplánští si udrželi průběžné šesté pořadí.

V derby hráli

Sestava Horní Plané: Pouzar – Z. Šlak, Meskář (52. Kordík), Grmela, Gajdoš, Rada, Baláž, J. Šlak, Kostínek (61. Aleš Kvasnička), Klik, V. Ryneš (65. Frühauf).

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Procházka, Brabec – V. Novák mladší, Chromý, Novotný, Hajný (68. Lukáš Rolník) – Kamil Rolník, Edelman.

Hodnocení z lavičky

Vedoucí mužstva Karel Řepa (Horní Planá): „Opět jsme zaspali začátek zápasu. Hosté byli dvacet minut lepší a šli také do vedení. Potom se karty otočily, podařilo se nám vyrovnat a do konce poločasu jsme byli lepší zase my. Druhá půle už moc fotbalové krásy nepřinesla, k čemuž svými výroky přispěl i na obě strany chybující rozhodčí. Moc jsme toužili připravit Křemži první prohru v sezoně, ale remíza je nakonec myslím si spravedlivá.“

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „V úvodu se nám dařilo, dobře jsme kombinovali a vytvářeli si šance. Bohužel, proměnili jsme pouze jedinou. Potom jsme se ale nepochopitelně zatáhli, soupeř nás do poločasu výrazně přehrával a zaslouženě srovnal. Druhý poločas už byl jen fotbalovým odvarem. Remíza je zasloužená. Jsem rád, že jsme i po devátém kole bez prohry. Každý bod z venku se počítá a pro Horní Planou to platí dvojnásob, protože Smrčina má stále velmi kvalitní tým. Celkově jsme ale sehráli asi náš nejhorší podzimní zápas.“