Nevydařené zápasy si ve finiši přípravy zaknihovali oba okresní nováčkové druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže.
Fotbalisté křemežského Sokola nečekaně prohráli na hlubocké umělce s okresním novicem I. B třídy z Větřní, hráči FK Nová Ves/Brloh utrpěli debakl na trávníku zástupce druhé skupiny I. A třídy z Olešníku.

Zaskočený favorit

Křemže – Větřní 1:3 (0:2). Utkání začalo očekávaným náporem křemežského favorita, jehož hráči se však začali předhánět v zahazování jasných šancí. Už v první čtvrthodině neproměnili Křemežští nejméně tři tutovky. Z jasné pozice do náruče brankáře Fleischmana mířil Hajný, nový větřínský gólman pak zneškodnil i samostatný nájezd Štefla a výborně zasáhl i proti dorážce Edelmana z malého vápna. Postupně se ale nápor Křemže rozplýval a po půlhodině nečekaně udeřili Větřínští. Ti vybojovali standardku na vápně a Sukdolák umístěnou střelou přes zeď k tyči překonal Linhu na 0:1. A pět minut před půlí byl náskok Větřní už dvougólový. Nejprve spálili tutovku Hajný a Edelman, aby hned z protiútoku utekl po křídle Homer a střelou od tyče do branky upravil na poločasových 0:2.

Do kontaktu se dostala Křemže pět minut po pauze, kdy ve vápně větřínský novic Štorc fauloval agilní křemežskou posilu Štefla a z nařízené penalty Chromý jistě korigoval na 1:2. Jenomže další převaha Křemežských byla znovu hodně neplodná, a tak si poslední slovo v zápase vzali Větřínští. Dvacet minut před koncem prošel zkušený Sukdolák středem přes několik bránících hráčů až do vápna a podél vybíhajícího brankáře Ševčíka upravil na konečných 1:3.

Sestavy – Křemže: Linha – Čondl, Filip, Koch, Bittner – Novotný, Dráb, Chromý, Hajný – Edelman, Štefl, střídali: Ševčík, Fleischmann, Š. Opekar, Větřní: Fleischman – Jílek, Štorc, J. Opekar, Žilavý – Dušek, Sikuta, Sukdolák, J. Šustr – Rychtář, Homer, střídal: Mleziva.

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „O výsledek mi až tolik nejde, ale mrzí mně, že prakticky kromě jednoho hráče, a to Štefla, všichni ostatní k zápasu přistoupili hodně laxně. Odehrát zápas na půl plynu, to je dva týdny před prvním jarním mistrákem alarmující zjištění. Jediným kladem bylo, že jsme tentokrát byli téměř kompletní. V utkání jsme sice měli místy velkou převahu, ale nebyli jsme schopní dát gól ani z malého vápna. Větřní nám dalo lekci z produktivity a soupeři opravdu výborně zachytal gólman.“

Trenér Zdeněk Podhola (Větřní): „V první řadě musím zmínit příchod brankáře Fleischmana, kterého jsme získali na hostování z Krumlova. Chytal s velkou chutí a jeho příspěvek byl hodně znát. Od Křemže jsem čekal víc, ale soupeř na rozdíl od nás neproměňoval šance. Křemže přesto ukázala, že má v týmu velmi dobré fotbalisty, takže to nebyla žádná nakopávaná a příprava rozhodně splnila účel. Bohužel, opět nám chybělo několik kluků, a tak jsme si nemohli vyzkoušet některé věci, které jsme chtěli.“

O nadcházejícím víkendu čekají oba okresní týmy generálky. Křemežští si v sobotu odpoledne zajedou na trávník exúčastníka I. A třídy z Netolic a Větřínští se doma utkají se zástupcem třetí třídy Českobudějovicka z Vrábče (14).

Pětka v Olešníku

Olešník – Nová Ves/Brloh 5:1 (3:1), branky: Rys 4, Pojer – Ďurica.

Na těžkém terénu olešnického záložního hřiště se hosté ujali vedení brankou novice Ďurici, ale domácí rychle srovnali a pak dvěma slepenými góly v závěru první půle dokonali obrat. Po pauze přidal Olešník ještě dva zásahy, když v dresu vítězů řádil zejména autor čtyř branek, kanonýr Zbyněk Rys.

„Podmáčené hřiště bylo pro oba stejné, na to se vymlouvat nemůžeme. Prohra v generálce je pro nás hodně krutá, ale musím přiznat, že soupeř byl lepší po všech stránkách. V úvodech obou poločasů jsme sice byli aktivnější, na začátku dali vedoucí branku, po přestávce pak měli nejméně tři dobré šance, včetně samostatného nájezdu, ale domácí byli jednoznačně produktivnější. Při lepší koncovce to mohlo vypadat jinak, ale na druhou stranu jsem za tuto lekci rád. Zápas nám jasně ukázal, kde nás tlačí bota a na čem budeme muset do jarního startu ještě pořádně zapracovat,“ řekl po posledním přípravném utkání trenér Nové Vsi Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein, Švarc, Martin Wohlgemuth, Jungwirth – J. Postl, Jiří Anderle starší, Vlček, Jiří Anderle mladší – Fischer, Ďurica, střídali: Krauskopf, M. Sekera.