Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh utrpěli doma bezmála dvouciferný debakl od silné rezervy divizní roudenské Malše a zůstávají s devatenácti body dvanáctí.

Stejný bodový zisk a horší skóre má třinácté Větřní, které ve Čtyřech Dvorech drželo krok téměř hodinu, ale nakonec si z půdy ve formě hrajícího soupeře odvezlo čtyřku.

Nová Ves/Brloh – Roudné B 2:9 (1:3), branky: 7. Fischer, 51. Wohlgemuth z pen. – 12., 59., 72. a 73. Růžička, 42. a 49. Troup, 17. Vopelka, 50. Kubeš, 69. Kössl.

„Nedá se říci, že by nám nevyhovoval dopolední začátek. V tomto zápase nám nesvědčilo prostě nic, a to, co jsme předvedli, byla normální ostuda. Nemůžeme se vymlouvat ani na to, že jsme znovu nebyli kompletní. Pokud totiž ze čtrnácti hráčů na trávníku zahrají uspokojivě sotva tři, tak je to špatně. Na takový zápas je třeba co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další. Při tom jsme po pěkné akci šli brzy do vedení, ale pak už nás velice dobrý soupeř jednoznačně přejel. Roudenští mladíci hráli s přehledem a my si za předvedený výkon nic jiného, než takový debakl, nezasloužili," lakonicky hodnotil trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula (56. Novák) – Klein, Fober (72. Smieško), Jiří Anderle ml., Z. Sekera (82. Cába) – Vejvoda, Vlček (46. Jiří Anderle st.), Marek Wohlgemuth, J. Postl (35. M. Sekera) – Ďurica, Fischer.

V dalším kole se Nová Ves představí na půdě průběžně deváté budějovické Slávie.

Čt. Dvory – Větřní 4:0 (0:0), branky: 55. Maruška, 73. Jiránek, 76. Staněk, 84. Příhoda.

„Dokud jsme fyzicky mohli, tak jsme drželi nulu. Po první inkasované brance, kterou jsme soupeři vlastní chybou doslova nabídli, se ale naše hra rozpadla jako domeček z karet. Musíme teď uhrát povinné body doma proti Borovanům," obrací raději pozornost už na následující utkání hrající větřínský kormidelník Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – Dvořáček, Skok, Ginzel (75. Michal Votýpka), Dušek – Sikuta, Kališ, L. Šustr, Soukup, M. Homer – Vošalík (65. Cifreund).