Nová Ves – Vyšší Brod 4:0 (2:0)

Od prvních minut se hrálo zajímavé utkání, kdy se dramatické situace střídaly na obou stranách. Domácí se však už v 7. minutě ujali vedení, když se po rychlé kombinaci do střelecké listiny po delší době opět zapsal kanonýr Jan Postl. Osm minut před pauzou se tentýž hráč trefil podruhé a do kabin šli domácí s uklidňujícím náskokem.

Po obrátce pak domácí získali převahu ve středu hřiště, hosty začali přehrávat a přidali ještě dva góly. V 57. minutě se pěknou střelou prezentoval zkušený Šána a debakl hostů podtrhl v poslední minutě Vitha – 4:0.

„V úvodu byli hosté nebezpeční hlavně po pravé straně, kde jsme špatně pokrývali hráče a sami si komplikovali situace před vlastní šestnáctkou. Naštěstí jsme dali rychlý gól a do přestávky přidali ještě jeden. V první půli jsem ale nebyl spokojen s organizací hry v obraně. O přestávce jsme si to vysvětlili a druhý poločas už byl daleko vydařenější. Soupeř i přes vysokou prohru působil sympatickým dojmem a ukázal, že má několik dobrých hráčů. Třetí branka ale hosty zlomila a už jsme bez problémů dotáhli zápas do vítězného konce,“ hodnotil trenér vítězů Karel Švarc.

S jeho slovy koresponduje i pohled hostujícího kouče Jaroslava Jirkala: „Naše hra není špatná, ale je neproduktivní. Na krásu se nehraje, počítají se góly, které momentálně nedáváme. V první půli jsme byli lepší, ale ve druhé to byl náš nejhorší výkon na podzim. Po třetím gólu, který padl při nedorozumění obránců a brankáře, bylo vymalováno.“

Sestavy – Nová Ves: Mráz – Klein, Švarc, Wohlgemuth, Jan Anderle (66. Z. Sekera) – Nejedlý, Jiří Anderle st., Šána, Vitha – J. Postl, Chmelař (75. M. Sekera).

Vyšší Brod: D. Rapčan – Sosna, V. Syrovátka, Pomije, Vančura – L. Rapčan, Krauskopf, Račák, Sojka (65. M. Syrovátka) – Jirkal, Marek.