Hornoplánští si třetí porážkou v sezoně pohoršili na sedmé místo.

Nová Ves – Horní Planá 3:2 (2:0)

Branky: 33. a 78. Klein, 25. Chmelař – 52. Ryneš, 70. Meskář.

Začátek patřil hostům, kteří si vynutili převahu, ale žádnou z několika slibných příležitostí nedokázali využít. A tak po půlhodině trestali domácí, když trestný kop Šány se od břevna odrazil do pole a Chmelař pohotově hlavou otevřel skóre – 1:0. O několik minut později posílal Klein dlouhý pas před branku hostů a po nedorozumění v obraně Smrčiny skončil balón v síti – 2:0.

Ve druhé půli už tlak hostů vedl k vyrovnání, když domácí zadáci nechali na zadní tyči nepokrytého nejprve Ryneše a potom i dorážejícího střídajícího Meskáře. Rozhodnutí tak přinesla kuriózní situace, kdy domácí vstřelili dvanáct minut před koncem druhý šťastný gól. Dlouhý míč Kleina totiž po další neuvěřitelné minele přeskočil hostujícího gólmana a skončil k překvapení všech až v síti – 3:2.

Ohlasy z lavičky

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „Chtěli jsme navázat na slušný výkon ze Srubce, což se nám příliš nepovedlo. Hornoplánští se představili jako vyspělé mužstvo a měli více ze hry. Povedlo se sice vstřelit dva góly, ale v úvodu druhé půle se nám nedařilo držet míč dál od naší branky a hosté srovnali. Při rozhodujícím třetím gólu pak pomohlo štěstí. Hosté zanechali na našem hřišti velmi dobrý dojem a porážka je pro ně krutá. O lepší výsledek se ale připravili sami po hrubých chybách.“

Vedoucí mužstva Karel Řepa (Horní Planá): „Nemohu najít správná slova na výkon našeho gólmana. Kdo zápas viděl, ten ještě teď asi nechápe, jak je možné udělat tak fatální chyby. Dostat dva góly z půlky, to se jen tak nevidí. Dvanáct kluků tam jezdí po zadku a úplně zbytečně. Myslím, že jsme v Nové Vsi měli v klidu vyhrát. Byl to asi nejslabší soupeř, se kterým jsme zatím hráli. Fotbal se ale hraje na góly, kterých dali domácí víc a hodně lacino.“

Sestavy – Nová Ves: Mráz – Klein, Švarc, Domin, Jan Anderle – Nejedlý, Jiří Anderle st., Šána, Z. Sekera – J. Postl, Chmelař (85. M. Sekera).

Horní Planá: Pouzar – Z. Šlak, Grmela, Frühauf, Gajdoš – Ryneš, Rada, J. Šlak (80. Kvasnička), Novák (65. Meskář) – Baláž, Kostínek.

Karel Švarc, Karel Vosika