V rozdílném rozpoložení nastupovali ke svým zápasům posledního kola béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní soutěže - I. A třídy - dva zbývající zástupci našeho okresu.

Zatímco hráčům FK Nová Ves/Brloh v domácí partii s Hrdějovicemi šlo už „jen" o čest, tak Velešínští potřebovali u Malého jezu na hřišti budějovické Slávie uhrát minimálně bod a museli se navíc ohlížet na výsledky dalších sestupem ohrožených týmů.

Nová Ves/Brloh – Hrdějovice 6:3 (1:1), branky: 39., 75. a 86. Fischer, 59. a 89. Ďurica, 76. Jiří Anderle st. – 43. a 68. Tomka, 70. Hučík.

„Chybělo nám několik kluků, souběžně hrálo béčko, a tak jsme na lavičce měli jen Jirku Anderleho staršího. Od začátku bylo vidět, že už ani jednomu ze soupeřů o nic nejde. Hrál se bezstarostný útočný fotbal, který se musel divákům líbit. Před půlí jsme šli do vedení, ale ještě do přestávky soupeř po chybě, kdy Poula vyrazil míč a nikdo neuhlídal dorážejícího hráče, vyrovnal. Ve druhé půli jsme zase vedli, soupeř otočil na dva tři, ale v závěru hostům docházely síly a čtyřmi brankami jsme to zase obrátili. Soupeř udělal více chyb v defenzívě, nás i přes tři obdržené branky podržel brankář, a o tom to celé bylo. Po zápase se s dlouholetou kariérou loučil Máca Wohlgemuth, takže jsem rád, že jsme sezonu uzavřeli výhrou. V součtu jsme na jaře uhráli dvaadvacet bodů, což asi nečekal ani největší optimista. Osmé místo je krásný výsledek," pochvaloval si trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein, Marek Wohlgemuth, Martin Wohlgemuth (65. Jiří Anderle st.), Švarc – M. Sekera, Jiří Anderle ml., Vlček, J. Postl – Ďurica, Fischer.

Slávia Č. Budějovice – Velešín 0:0. Ve vyrovnaném zápase s minimem šancí měli více příležitostí k rozhodnutí na brejky hrající hosté, ale body se nakonec rozdělily.

„Nutnosti bodovat jsme přizpůsobili taktiku. Hráli jsme zodpovědně zezadu a z protiútoků měli i dobré šance. Kollára i Petra ale dvakrát vychytal brankář a po narážečce s Grznárikem střílel z úhlu těsně vedle Trummer. Ve druhé půli pak měla Slávie jednu větší šanci, kterou zlikvidoval Pouzar. A když pak v závěru střídající Zimek také neprostřelil brankáře, tak zápas skončil remízou. Ještě jsme čekali na zprávy z dalších utkání, ale bod nám naštěstí stačil," oddechl si po derniéře asistent velešínského trenéra Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Pouzar – J. Šafránek, Trummer st., Z. Šafránek, Šváb – Jirský, Grznárik, Kollár, F. Rozkošný – Petr (80. Zimek), Frnka (87. Šebesta).