Fotbalisté FK Nová Ves / Brloh v bitvě ze spodku o šest bodů znechutili trenérskou premiéru borovanskému kouči Drábovi a osmigólovou kanonádou si polepšili na třináct bodů. Na šestnácti zůstalo Větřní, které padlo na půdě rezervy divizního Roudného.

Nová Ves/Brloh – Borovany 8:0 (5:0), branky: 14., 18. a 82. Ďurica, 12. Vejvoda (a za stavu 4:0 nedal penaltu), 30. Postl, 44. Fischer, 53. Jiří Anderle st., 90. Hüttner.

„Asi bylo dobře, že nám nevyšla poslední příprava. Měl jsem s hráči před tímto zápasem delší pohovor, který naštěstí dopadl na úrodnou půdu. Třeba Ďurica byl zase ten starý dobrý Ďurica, jakého jsme znali. A přidali se i ostatní, kteří zahráli úplně jinak, a to zodpovědně a s daleko lepším přístupem. Po půlhodině to bylo o čtyři góly, předvedli jsme i plno jiných pěkných akcí a měli další šance, včetně penalty. Do druhé půle jsem pak upozorňoval, aby kluci nic nevypouštěli. Soupeř se zlepšil, měl už také šance a zachytal si i Poula. Přesto jsme přidali ještě tři góly a vysoko vyhráli. Začátek se povedl, osmička je pěkná, ale musíme na to zase co nejrychleji zapomenout. Čekají nás ještě těžší soupeři , začínat se bude od nuly a nic jiného než podobně zodpovědný přístup k úspěchu nepovede!" burcuje trenér Nové Vsi Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Brych, Fober, Jiří Anderle ml., Chmelař (71. M. Sekera) – Vejvoda, Jiří Anderle st., Vlček, J. Postl (66. Smiaško) – Ďurica (83. Hüttner), Fischer.

Roudné B – Větřní 2:0 (1:0), branky: 3. a 86. Růžička.

„Až na rychle inkasovaný gól jsme odehráli kvalitní první poločas a favoritovi dobře vzdorovali. Měli jsme i stoprocentní šanci, ale Sikuta sám před brankářem přestřelil. Ve druhé půli jsme ale byli dopředu bezzubí. Ve dvaasedmdesáté minutě byl po druhé žluté vyloučen Lukáš Šustr a soupeř v závěru přesilovku využil. I přes prohru mohu za bojovnost tým pochválit. Tedy kromě střídajících hráčů, kteří měli být oživením, ale opak byl pravdou," řekl hrající větřínský kouč Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – L. Šustr, Skok, Ginzel, Dušek – Kališ (46. Sukdolák), R. Soukup, Sikuta, J. Šustr – Homer, Fleischmann (46. M. Kotlár).