Nová Ves – Velešín 2:0 (0:0)

V partii obou nováčků měli domácí oplácet soupeři podzimní porážku (1:4), což se jim podařilo. Ve vyrovnané první půli branka nepadla. Největší šanci měli ve 44. minutě hosté, když se až před Tomana dostal Semerád, ale zkušený domácí gólman zachránil.

Zlomový moment přišel už po několika vteřinách hry ve druhém poločase, kdy hned z první akce otevřeli skóre domácí. Ihned po rozehrání následoval pas za velešínskou obranu, míč si zpracoval Jan Postl, na jehož umístěnou střelu k tyči Ottenschläger nedosáhl – 1:0.

Po hodině hry převzali iniciativu hosté, ale na pozornou domácí obranu nic nevymysleli. Naopak, v 78. minutě přišla pojistka. Z rohu šestnáctky zahrával Jiří Anderle st. trestný kop, posadil míč na hlavu Jiřího Anderleho mladšího, jenž upravil na 2:0.

Vzápětí za protesty vyfasoval hostující Trummer starší druhou žlutou kartu – a hosté dohrávali v deseti. Šanci ke zdramatizování koncovky pak pět minut před koncem odmítl Trummer mladší, který po přihrávce Mistolera neproměnil samostatný nájezd – a tři body putovaly na konto Nové Vsi, jež si upevnila průběžně osmé místo. Velešín si pohoršil na pátou příčku.

V derby hráli

Nová Ves: Toman – Klein, Švarc, Wohlgemuth, René Podhora – Smiaško, Jiří Anderle st., J. Postl, Vejvoda – Jiří Anderle ml., R. Postl (70. Vl. Borovka).

Velešín: Ottenschläger – Opekar, Trummer st., Šebesta (80. Tybitancl), Švamberk – Mistoler, Trummer ml., Jirský, Šváb – Hynšt (65. Kudláček), Semerád.

Hodnocení trenérů

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „Oba týmy nastoupily oproti podzimu v pozměněných sestavách. Od začátku to byla taktická bitva, kdy obrany převyšovaly útoky. Měli jsme sice opticky mírně navrch, ale krátce před poločasem mohli udeřit z velké šance hosté. O přestávce jsem nabádal k trpělivosti, protože bylo jasné, že to bude o prvním gólu. Ten jsme naštěstí dali my hned z prvního útoku. Tím jsme Velešín zaskočili.

Soupeř se oklepal až po hodině hry, potom byl aktivnější, ale jenom po vápno. Nám se povedlo ze standardky přidat druhý gól. Hosté šli do deseti, v úplném závěru měli ještě jednu velkou šanci, ale utkání už nezdramatizovali. Celkově to byl herně poměrně vyrovnaný zápas, gólových šancí jsme si ovšem vytvořili o něco víc a výhru si zasloužili. Asi jsme chtěli vyhrát o něco víc než podobně oslabený soupeř.“

Milan Frnka (Velešín): „Před derby nám vypadli další tři hráči základu, a tak jsme znovu měli problémy se sestavou. Tak to ale asi bude celé jaro. Šanci dostávají mladí, kteří mohou ukázat, že do týmu patří. Hrálo se jen průměrné a nervózní utkání, jako vždy s Novou Vsí.

Rozhodující momenty přišly na přelomu poločasů. Semerád neproměnil krátce před pauzou jasnou šanci a pak jsme hned po obrátce inkasovali, přestože jsem hráče na začátek upozorňoval. Rychlý gól po přestávce nás zlomil a už jsme se do konce neoklepali. Druhý gól jsme dostali po vymyšleném faulu a navíc přišli o vyloučeného Trummera. Prohra mrzí, ale jdeme dál.“