Nová Ves utrpěla vysokou prohru s exúčastníkem KP z Týna nad Vltavou a po desátém kole klesla až na dno tabulky A skupiny. Křemže v béčku po boji padla s druhým Lišovem a pohoršila si na desátou příčku.

Skupina A: NOVÁ VES/BRLOH – TÝN 2:5 (1:2), branky: 42. Martin Wohlgemuth, 84. J. Postl – 8. a 43. Vařil, 79. Buriánek, 86. Hrdina z pen., 93. Štrof z pen., ČK 0:1 (54. Kodad).

„Oproti propadáku v Protivíně jsme udělali změny v sestavě a hra byla tentokrát lepší, i když to kýžený efekt nepřineslo. Klukům toho ale nemůžu moc vyčítat. Hrajeme celkem solidní fotbal, ale nedáváme šance. Na vedoucí trefu soupeře jsme odpověděli pěknou brankou Wohlgemutha z přímého kopu, ale za minutku jsme zase inkasovali. Ve druhé půli hosté odskočili na 1:3. Opět jsme se v přesilovce dotáhli na rozdíl gólu. Pak jsme otevřeli hru, ale soupeř chodil do brejků, které jsme zastavovali jen za cenu faulů. Ze dvou penalt hosté pečetili. Týn u nás potvrdil, že má velmi kvalitní tým, který se oprávněně snaží o návrat do krajského přeboru. Hodně tam je znát návrat zkušeného Hrdiny. S takto vyspělými manšafty se můžeme jen těžko měřit,“ řekl po utkání domácí trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein, Martin Wohlgemuth (80. Vitha), Švarc, Jan Anderle – Nejedlý (65. Jiří Anderle st.), Vlček, Jiří Anderle ml., J. Postl – Šána, Fischer.

Skupina B: KŘEMŽE – LIŠOV 0:1 (0:0), branka: 59. Grech.

„Měli jsme před zápasem problémy se sestavou. Absencemi zraněných Filipa a Procházky a chybějících Kocha a Brabce se nám prakticky rozpadla celá obrana. Zaskočit museli kluci z béčka a musím říct, že se toho zhostili dobře. Vyzdvihnout chci hlavně Václava Nováka staršího, který ve svém věku (pozn. – 46) odehrál na stoperu výborný zápas. Celkově jsme s kvalitním soupeřem sehráli dobrou partii. V první půli jsme možná byli i o něco lepší. Škoda, že Edelman ve 40. minutě neproměnil stoprocentní šanci. Dát gól do šatny, mohlo to vypadat jinak. I po přestávce jsme chtěli hrát stejně, ale soupeř po naší standardce z brejku otevřel skóre. Ve snaze vyrovnat se pak hodně otevřela hra a hosté měli z kontrů další tutovky, při kterých několikrát skvěle zasáhl Linha. Soupeř byl bohužel lepší právě jen o to, že dokázal na rozdíl od nás vstřelit gól. Teď nás čeká důležitý zápas ve Čtyráku, kde se bude hrát o šest bodů. Sestava už by měla být lepší, doufám tedy, že po čtyřech prohrách zase zabodujeme,“ díval se už na další zápas křemežský kouč Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Novák st., Chromý, Stráský – Bušta (63. Š. Opekar), Novák ml., Novotný, Hrubý – Hajný, Edelman.