Propršené dvaadvacáté pokračování druhé nejvyšší oblastní soutěže – I.A třídy – přineslo zatím na konta okresních zástupců v béčkové skupině jeden bodík.

O bodový zápis se zasloužil o záchranu bojující Velešín, který gólem z penalty v předposlední minutě vydřel remízu na horké půdě českobudějovické Slávie u Malého jezu, čímž na dálku připravil půdu pro nedělní postupové oslavy kaplického Spartaku. Ty se ale neuskutečnily, protože zápas s Netolicemi byl vinou nezpůsobilého terénu odložen (viz. níže). Špatně pak při svém výjezdu na hřiště soupeře dopadl tým FK Nová Ves/Brloh, jenž si přivezl pětigólovou nadílku z Hrdějovic.

Šestigólové duely

Slávia Č. Budějovice – Velešín 3:3 (2:1), branky: 14. Vondroušek, 39. Hejna, 87. Silva – 12. Kukačka, 80. Semerád, 89. Rozkošný z penalty.

„Bod ze Slávie je určitě dobrý, po takovém průběhu ho musíme brát, ale v naší situaci je to bohužel málo," ví velešínský asistent trenéra Stanislav Kysela a vzápětí se pouští do hodnocení utkání: „Potřebovali jsme vyhrát, proto jsme nastoupili aktivně a už v prvních deseti minutách měl Kukačka dvě nebezpečné střely. Vyšlo to až napotřetí, kdy do vápna zatáhl míč Kopecký, zasekávačkou se zbavil obránce, zpětnou přihrávkou namazal Kukačkovi, který otevřel skóre. Jenomže už za dvě minuty bylo srovnáno, když šťastná střela domácího hráče zpoza šestnáctky obloukem zapadla do šibenice naší branky. My se ovšem pořád tlačili do útoku, čehož ale soupeř využíval k rychlým brejkům. Dvakrát domácí zakončili protiútok střelou mimo, ale napotřetí jim to už vyšlo a otočili na poločasových 2:1. Ve druhé půli jsme dál hráli aktivně a soupeře přitlačili. Vyrovnání měl po akci Kollára na noze Kopecký, ale jeho střelu podél gólmana vykopl obránce z čáry. Pak šel na hřiště Semerád a za několik minut po pěkném uvolnění skóroval. Potom ale přišel otočený roh, po kterém domácí zase odskočili. V závěru pak při velkém závaru v šestnáctce Slávie zahrál domácí hráč rukou a z nařízené penalty Rozkošný s přehledem srovnal. Vzhledem k počtu šancí je ta remíza spravedlivá, ale jak jsem říkal, jeden bod nic moc neřeší. Pro nás jsou teď počty jasné. Následující dva zápasy musíme vyhrát! Hodně důležitý bude výsledek s Lokomotivou, kterou máme příště doma."

Sestava Velešína: Kothánek – Z. Šafránek, Opekar, J. Zatloukal, J. Šafránek – Jirský, Rozkošný, Kollár, Zimek – Kukačka (70. Semerád), Kopecký.

Hrdějovice – Nová Ves/Brloh 5:1 (2:1), branky: 28. a 58. Tomka, 38. a 90. Pražský, 51. Suchan – 37. Ďurica.

„Vysoko jsme v Hrdějovicích prohráli, protože jsme hráli opravdu špatně. Na těžkém terénu, který ovšem byl pro oba stejný, se nám nedařilo vůbec nic. Vázla nám od začátku kombinace, nedali jsme si jednu pořádnou přihrávku, a od toho se potom všechno odvíjelo. Před zápasem jsem klukům říkal, aby si v klidu zahráli fotbal. Bohužel, oni to pochopili tak, že se na to asi můžou vykašlat. Hráli jsme sice v nekompletní sestavě, kdy chyběli třeba Postl nebo Wohlgemuth, Fischer přijel k zápasu na poslední chvíli, ale na to se nemůžeme ani v nejmenším vymlouvat. Náhradníci jsou tu přece od toho, aby když je potřeba, tak na hřišti něco ukázali, a to v našem výkonu tentokrát nebylo. Hrdějovičtí jednoznačně více chtěli, v minulých vzájemných zápasech dostali u nás vždy hodně gólů, a tak nám to tentokrát vrátili i s úroky. My se musíme příště doma v derby s Kaplicí pokusit o nápravu, což ale předpokládá úplně jiný přístup hráčů k zápasu," díval se po vysoké porážce už raději dopředu zkušený kormidelník Nové Vsi Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein, O. Švarc, Jiří Anderle ml., Vejvoda (85. Z. Sekera) – M. Sekera, Jiří Anderle st. (65. Chmelař), Vlček, J. Pouzar – Ďurica, Fischer.

Výhra = postup

Nedělní utkání první Kaplice s devátými Netolicemi bylo vinou nepříznivého počasí a nezpůsobilého terénu na kaplickém hřišti odloženo. Podle informace od vedoucího mužstva Spartaku Libora Grance se oddíly dohodly na náhradním termínu dohrávky už tuto středu 21. května s výkopem od 17.30 hodin.

A jaká je matematika? Spartak má nyní na čele desetibodový náskok. Pokud tedy Kapličtí dodrží dosavadní stoprocentní domácí bilanci a dohrávku zvládnou vítězně za tři body, tak si zajistí rozhodující odstup a mohou s předstihem čtyři kola před koncem sezony slavit prvenství v béčkové skupině I. A třídy i s tím spojený kýžený návrat mezi oblastní elitu do krajského přeboru. To je nejlepší pozvánka pro fanoušky!