Zatímco hráči FK Nová Ves/Brloh odčinili minulý propadák z Trhových Svinů, v brankově bohatém utkání přestříleli Hrdějovice a upevnili si bronzový stupínek průběžné tabulky, tak Velešínští vyšli z partie s lídrem v barvách budějovické Slávie naprázdno a pohoršili si na jedenácté místo.

Nová Ves/Brloh – Hrdějovice 7:3 (3:2), branky: 17. a 63. O. Švarc, 40. a 66. J. Postl, 36. Ďurica, 56. Fischer, 80. Vitha – 7. Jordán, 18. Tomka, 88. Haviernik.

„I přes nakonec jasnou výhru vše zdaleka ideální nebylo. Nezachytil se začátek a dvakrát jsme prohrávali. Naštěstí jsme stav už do půle otočili, vyšel nám potom vstup do druhého poločasu, na který jsem v kabině upozorňoval, a zápas jsme nakonec zvládli. Hráči si vzali k srdci domluvu za minulý výpadek a tentokrát hráli daleko zodpovědněji. Pro Hrdějovice je ale výsledek až příliš krutý. Hosté nehráli špatně, v kombinaci nás předčili, ale my jsme byli daleko nebezpečnější a efektivnější v útočné fázi. Prakticky z každé větší šance jsme dokázali vstřelit branku, navíc velmi pěknou. Třeba obě trefy Honzy Postla byly výstavní, při druhé to krásně trefil ze vzduchu z voleje přímo do šibenice," pochvaloval si tentokrát spokojenější kouč nejproduktivnějšího týmu skupiny Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein, O. Švarc, Martin Wohlgemuth, Vejvoda – J. Pouzar (71. M. Sekera), Jiří Anderle ml., Jiří Anderle st. (78. Vitha), J. Postl (80. Chmelař) – Ďurica, Fischer.

Velešín – Slávia Č. Budějovice 0:2 (0:1), branky: 25. Kindermann, 80. Arnold.

„Doma se nám tolik nedaří jako venku, což platilo i tentokrát. Nehráli jsme s prvním týmem tabulky špatný zápas, měli jsme celkově větší držení míče, vypracovali si i tři velmi dobré šance, ale není z toho zase nic. Přes dobře organizovanou obranu soupeře jsme se nedokázali prosadit a hosté rozhodli utkání ze dvou úspěšně dotažených brejků," viděl prohru přímo z trávníku hrající velešínský kormidelník Milan Frnka a ještě dodal: „Musíme se teď soustředit na závěr podzimu. Velice důležité pro nás budou následující dva zápasy, kdy hrajeme na Lokomotivě, se kterou máme stejně bodů, a potom s Trhovými Sviny, které jsou tři body za námi. Nejlepší by bylo v těchto zápasech zabodovat naplno," přeje si trenér.

Sestava Velešína: Ottenschläger – Chovanec, Trummer, Opekar, Z. Šafránek – Rozkošný, J. Šafránek, Zimek, Jirský – D. Petr, Frnka.