Nová Ves/Brloh – Frymburk 2:2 (1:1)

Hosté vědomi si svého kritického postavení v tabulce začali náporem a po standardkách měli několik velmi dobrých šancí, ale bez efektu. Domácí byli daleko produktivnější a ze své první šance v 10. minutě gólově udeřili. Přímý kop zleva zahrával Jiří Anderle, našel přetaženým centrem zcela volného Fischera, jenž z voleje otevřel skóre – 1:0.

I v dalším průběhu však byli hosté nebezpečnější. Dalekonosná bomba Šislera ještě skončila na břevně, ale ve 37. minutě bylo srovnáno, když po přiťuknutí Budíka podél vybíhajícího Mráze dal Dvořák na poločasových 1:1.

Osm minut po pauze domácí znovu ukázali sílu svých standardek. Po faulu na Jiřího Anderleho si míč před šestnáctkou postavil Šána a z přímého kopu technickou střelou kolem zdi upravil na 2:1.

Frymburští ovšem neskládali zbraně, dostávali se do šancí, ale měli i dost smůly. Hned třikrát po střelách Michala zvonila konstrukce domácí svatyně. Až čtyři minuty před koncem se prosadil Jan Šisler a vybojoval pro hosty cenný bod, který může mít cenu zlata.

V nastaveném čase byl ještě hostům po druhé žluté kartě za zakopnutí míče vyloučen Dvořák.

Sestavy – Nová Ves: Mráz – Nejedlý (46. Jungwirth), Klein, Jan Anderle, Vitha (70. Poula), Švarc, Šána, Jiří Anderle st., Z. Sekera (46. Chmelař), M. Sekera, Fischer, Frymburk: Vítek – Tomka, Micák, Michal, J. Šisler, M. Račák, Skípala, Dvořák, Budík (90. Liebl), Jodl (21. R. Mertl), Mrázik.

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „V úvodu se nám nedařilo podržet míč ve středu hřiště ani nic vymyslet v útoku. Hosté byli důraznější a dokázali své útoky i nebezpečně zakončovat. Ve druhé půli jsme už nápor soupeře očekávali, lépe odvraceli jeho dlouhé míče a sami potom podnikali nebezpečné výpady do otevřené obrany hostů. Podruhé v zápase jsme z využité standardní situace vedli, ale hostům se těsně před koncem podařilo znovu vyrovnat. Utkání se nám herně nepovedlo, a tak i s bodem musíme být spokojeni.“

Trenér Jan Turcovský (Frymburk): „Opakuje se to pořád dokola. Nehrajeme špatný fotbal, ale nedáváme góly. Šancí jsme měli určitě víc než domácí, ale srážíme sami sebe tím, že jsme v koncovce málo produktivní. Třeba jenom Michal měl ve druhé půli čtyři tutovky, z toho třikrát trefil břevno a jednou zakončoval těsně mimo. Měli jsme toto utkání vyhrát, ale zaplaťpánbůh aspoň za bod. Mrzí mě vyloučení Dvořáka, které bylo hodně přísné.“