Chýnov - Nová Ves/Brloh 0:2 (0:1)

Od prvních minut utkání měl sice domácí favorit herní převahu a tlačil se před pokutové území hostů, ale na pozornou obranu Nové Vsi nedokázal vyzrát. Několik centrovaných míčů sice prolétlo kolem tyčí nového muže v barvách našeho týmu Krauskopfa, ale žádný neskončil v síti.

Novoveští pak využívali každou z možností k ojedinělým kontrům, z nichž nakonec překvapivě rozhodli utkání ve svůj prospěch. Ve 33. minutě napřáhl z vápna kanonýr Martin Fischer, domácí gólman Makal si na balon sice sáhl, ale jeho cestě do sítě nezabránil – 0:1. Za tohoto stavu pak první poločas skončil.

Také vstup do druhého dějství se hostům vydařil a od 53. minuty měli dvoubrankový náskok. Do nájezdu se dostal opět Fischer, pronikl až do šestnáctky, udělal kličku vybíhajícímu Makalovi a do prázdné zasunul na 0:2.

Perně vydobytý náskok pak Novoveští uhájili až do závěrečného hvizdu a hned v premiéře si připsali velice cenné a možná i trochu nečekané tři mistrovské body.

„Od začátku se naši hráči snažili o důsledné bránění a zodpovědně plnili stanovené pokyny. Zároveň jsme ale využívali každou možnost k ohrožení branky soupeře a dvakrát po rychlých kontrech dokázali skórovat. Vytvořený náskok jsme pak do konce utkání ubránili. Všechny hráče musím pochválit za zodpovědný výkon a dodržovaní taktických pokynů, které jsme si před zápasem dali,“ chválil po utkání trenér vítězného nováčka Karel Švarc.

Fakta – branky: 33. a 53. Fischer, žluté karty 1:2, jako hlavní řídil rozhodčí Hynek, sledovalo 70 diváků.

Sestava Nové Vsi: Krauskopf – Klein, Švarc, Jiří Anderle ml., Vejvoda (78. Veverka) – Nejedlý, Jiří Anderle st., Vlček, Fischer, J. Postl – Kovařík (71. Vitha).

Ve druhém dějství nováček přivítá v neděli 28. srpna na svém hřišti v Nové Vsi celek Vacova, jenž v prvním kole před vlastními fandy remizoval s Čimelicemi (2:2).