Nová Ves si odvezla všechny body za gól v poslední minutě derby partie.

Frymburk – Nová Ves 1:2 (0:0)

V první půli nastřelili domácí břevno. Na druhé straně slabý pokus Nejedlého vykopli domácí zadáci z prázdné branky, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu. V úvodu druhé půle si domácí vynutili převahu, ale první změnu skóre připravili hosté, když se v 58. minutě krásně z přímého kopu trefil matador Wohlgemuth – 0:1.

Čtvrt hodiny před koncem bylo srovnáno, když tečovanou ranou z přímého kopu upravil Salzer na 1:1. Domácí ve snaze rozhodnout se tlačili dopředu, ale v poslední minutě zapomněli na zadní vrátka a hosté je z brejku, který po přihrávce Postla zakončil Nejedlý, vytrestali – 1:2.

„Jsem smutný a rozladěný. Opět jsme totiž ztratili zápas, ve kterém jsme nebyli horší a zasloužili si bodovat. Možná tři čtvrtiny času jsme měli více ze hry, i když vyložených šancí tam moc nebylo. Z toho mála jsme ale dali jen jednu branku. V závěru jsme si mysleli, že to otočíme, ale dostali jsme hloupý gól z brejku,“ želel frymburský kouč Jan Turcovský.

Sjeho slovy koresponduje i hodnocení trenéra vítězů Karla Švarce: „Hlavně ve druhé půli měli domácí převahu, ale my pozorně bránili a do vyložené šance je nepustili. Ani nám se v útoku nedařilo, a tak se o góly na obou stranách postarali osvědčení exekutoři přímých kopů. I po vyrovnání jsme pokračovali v trpělivé hře, čekali na příležitost, která v závěru přišla.“

Frymburští jsou s osmi body jen o skóre před béčkem Jankova předposlední, Nová Ves má nadále na čele jednobodový náskok před Křemží.

Jak nastoupili

Frymburk: Vítek – Grohman, Kuna, Jodl, Kaňa – Salzer, J. Šisler, M. Račák, Valeš – Micák (80. R. Mertl), V. Šisler (70. Budík).

Nová Ves: Mráz – Klein, Švarc, Wohlgemuth, Jan Anderle – Nejedlý, Jiří Anderle st., Šána, Vitha (60. J. Baier) – J. Postl, Z. Sekera.