Deváté pokračování druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže přiválo na okresní konto čtyři bodíky.
O jeden se zasloužila Nová Ves, která po sérii nezdarů a předchozím výmluvném domácím debaklu (0:8 s Hradištěm) zabrala, vydřela cennou remízu na hřišti táborského Meteoru a se sedmi body si polepšila na dvanácté místo tabulky áčkové skupiny.

V béčku se konalo jediné podzimní okresní derby, v němž se na velešínském trávníku z přesvědčivé výhry o tři góly radovalo hostující Větřní. Velešínští přišli o domácí neporazitelnost, připsali si čtvrtou prohru v sezoně a se 13 body zůstávají sedmí. Větřínští naopak potvrdili aktuální fazonu, počtvrté vyhráli a v tabulce skupiny B jsou se 16 body již pátí!

Skupina A

Meteor Tábor – Nová Ves / Brloh 2:2 (1:1), branky: 2. Ševčík, 60. vlastní (Brych) – 12. Fischer, 46. Vlček.

„Zase jsme po hloupé chybě dostali rychlý gól. Domácí nás přitlačili a v úvodu nás podržel gólman. Naštěstí jsme se tentokrát vzchopili, srovnali hru i stav a po gólu ze začátku druhé půle to vypadalo dobře. Zápas se lámal ve chvíli, kdy jsme neproměnili jasnou šanci z malého vápna a místo toho si za chvíli dali nešťastného vlastence. V závěru nás domácí přitlačili, nastřelili břevno, ale už jsme to ustáli. Remíza je spravedlivá a má svojí cenu. Váhu ovšem bude mít, když tento zisk potvrdíme doma proti béčku Milevska," ví novoveský kormidelník Lubomír Půlpán.

Sestava Nové Vsi: Poula – Brych, Anderle st., Chmelař, Smieško – M. Sekera, Anderle ml. (72. Z. Sekera), Vlček, Pouzar – Fischer – Hüttner.

Skupina B

Velešín – Větřní 1:4 (1:3), branky: 21. Semerád – 1., 44. a 78. Weinhard, 40. Gutheis.

Už z první akce šli hosté po dvaceti vteřinách do vedení. Domácí srovnali krásnou střelou Semeráda do šibenice, ale dvě branky do šatny nasměrovaly k výhře v koncovce produktivnější Větřínské. V závěru domácí tlačili a do otevřené obrany hosté třetím zásahem Weinharda pečetili.

Trenér Milan Frnka (Velešín): „Začátek jsme totálně zaspali, přesto jsem byl ještě celkem klidný, protože jsme pak byli lepší. Jenomže jsme ze standardky dostali druhý gól, který brankář musí chytat, a třetí z velké dálky. Gólman si vybral slabší chvilku, ale to se stává. Po bouřce v kabině jsme se sice rapidně zlepšili, měli i čtyři velké šance, ale momentálně máme problém dávat góly. Bylo to podobné jako před týdnem v Plané. Na koncovku se musíme zaměřit. Šance si vypracujeme, ale efektivita je špatná."

Hrající trenér Zbyněk Ginzel (Větřní): „Do zápasu jsme vlétli, bleskově vedli, ale jak se u nás stává pravidlem, tak jsme polevili a sami vrátili soupeře do hry. Rozhodly pěkný trestný kop Gutheise a lob Weinharda, který přehodil gólmana z velké dálky. Velešín byl ve hře dobrý, ale jeho převaha končila na našem vápně. Pochválím celý tým, protože všichni hráči si do puntíku plnili úkoly, které jsme si dali. Když takhle budou poslouchat trenéra, tak určitě přijdou další body!"

Sestava Velešína: Kothánek (46. Schneider) – Zatloukal, Opekar, Jirský (79. Šváb), Zimek – F. Rozkošný, Grznárik, Fišer, J. Rozkošný – Petr, Semerád.

Sestava Větřní: Pavelka (88. Dobrovodský) – Adamíček, Ginzel, Dušek (49. Vnuk) – Bordač, Sukdolák, Poláček, Konečný, Gutheis – Decarli (67. Přibyl), Weinhard (84. Hromada).