Nová Ves – Č. Krumlov B 3:2 (2:1)

V bojovném utkání měli více za hry hosté, ale první změnu skóre přichystali domácí, když ve 13. minutě střela J. Postla po zemi zaplula s Kothánkovo tečí přesně k tyči – 1:0. Další důležité momenty pak přišly až krátce před pauzou.

Ve 42. minutě si po zpětné nahrávce Pimpary zpracoval míč do běhu Žilenko a bombou pod břevno upravil na 1:1. Jenomže radost z vyrovnání vydržela slavojákům pouze dvě minuty. Přišel totiž dlouhý nákop Kleina do vápna, ve vzdušném souboji J. Postl předčil Gryce a hlavou zajistil domácím poločasový těsný náskok.

Do druhé půle nastoupil v dresu hostů zkušený Haláček, který výrazně oživil hru Slavoje. Hned v úvodu se ke střele z nebezpečné pozice dostal Lippl, ale Toman byl na místě. Klíčovou se tak ukázala situace ze 67. minuty, kdy Gryc fauloval Budějckého a domácím se naskytla možnost přímého kopu. Míč si postavil matador Wohlgemuth a přes zeď zakroutil balón do šibenice krumlovské svatyně – 3:1.

Radost domácích byla však natolik velká, že byli hned vzápětí potrestáni. Hosté z rozehrávky napálili míč z půlky a Lippl překonal pozdě se vracejícího Tomana na 3:2. Krumlovští se potom ve zbývajícím čase pokoušeli o vyrovnání. Nejblíž k tomu byli při střele Žilenka, která však mířila těsně mimo – a tak jsou slavojáci po dvou kolech stále bez bodu a jejich soupeř naopak zůstává bez prohry.

Hodnocení kormidelníků

Karel Švarc (Nová Ves): „Jsem rád, že jsme první mistrovský zápas na domácím hřišti po více než roční pauze zvládli. Chtěli jsme navázat na solidní výkon z Kaplice a bodovat, což se povedlo. Krumlovští měli sice opticky více ze hry, lépe kombinovali, ale do zakončení se moc nedostávali. Nám se dařily rychlé přechody do útoku, z čehož dvakrát v první půli gólově těžil Postl. Důležitý pak byl třetí gól, lépe to ani Wohlgemuth trefit nemohl. Následně jsme se ale nesoustředili na rozehrávku a hosté nás potrestali. Naštěstí jsme už zápas dovedli k výhře. Tři body jsou moc důležité, tím víc, že příště hrajeme v Křemži, a to bude derby, jak má být.“

Jan Petřík (Český Krumlov): „Po dvou kolech jsme stále bez bodu. Inkasovali jsme v součtu sedm branek, což je opravdu hodně. Dostáváme góly zbytečné nebo nechytatelné, jako byla třeba Wohlgemuthova šibenice z přímého kopu. V zápase s Mladým se už potřebujeme nutně chytit. “

Sestavy – Nová Ves: Toman – Klein, Švarc, Wohlgemuth, Z. Sekera – Nejedlý, Anderle ml., Budějcký (84. Baier), Vitha – J. Postl (75. M. Sekera), Šána.

Český Krumlov B: Kothánek – Štich, Kroupa, Petřík, Gryc – Žilenko, Wagner, Poláček, Pimpara (70. Carda) – Lippl, Podskalský (46. Haláček).

Jan Petřík, Karel Vosika