Fotbalisté Nové Vsi se v bitvě celků ze spodku pořadí skupiny A utkali o šest bodů s Čimelicemi, Křemežští v béčku přivítali aspiranta postupu z Dobré Vody.

Skupina A

FK Nová Ves/Brloh – Čimelice 3:1 (1:1)

V tabulce poslední domácí chtěli dát dárek jubilantovi Jiřímu Anderlemu, který v neděli slavil kulaté padesátiny, ale lepší vstup do důležitého utkání měli hosté, kteří se po standardce ujali vedení dorážkou Nekla už v 9. minutě. Domácí však postupně srovnávali hru a brankou do šatny se jim povedlo vyrovnat i skóre, když z poslední akce první půle dal Jan Postl na 1:1.

Útočně laděný zápas se šancemi na obou stranách se pak ve prospěch zástupce našeho okresu zlomil deset minut před koncem, kdy po rohu dal matador Martin Wohlgemuth hlavou na 2:1. Pojistku pak za další čtyři minuty tvrdou střelou z vápna přidal kanonýr Fischer – 3:1.

„Cesta k důležitým bodům, které nám pomohly k odpoutání z posledního místa, nebyla vůbec jednoduchá. Čimelice potvrdily kvalitu, v úvodu na nás vlétly a zaslouženě vedly. Naštěstí jsme gólem do šatny vyrovnali a ve vyrovnané druhé půli pak v závěru rozhodli. Hrál se oboustranně dobrý zápas a jsem rád, že Jirka Anderle dostal od spoluhráčů pěkný dárek v podobě výhry nad kvalitním soupeřem. Sám vím, že Jirka bude mít největší radost z toho, když se bude v Nové Vsi hrát dobrý fotbal, který bude bavit hráče a budou na něj chodit lidi. Aby se prostě pokračovalo v cestě, kterou tady začal Jirkův otec. Jiří Anderle dělá pro místní fotbal opravdu hodně, bez něho bychom nebyli tam, kde momentálně jsme,“ řekl po vítězném utkání domácí kormidelník Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein, Švarc, Martin Wohlgemuth, Jiří Anderle ml. (84. Chmelař) – Vejvoda, Jiří Anderle st., Vlček, J. Postl – Fischer, Ďurica.

Skupina B

Křemže – Dobrá Voda 0:3 (0:2)

Ve třetím dějství odvet přišli Křemežští o jarní neporazitelnost, když aspirantovi postupu neoplatili podzimní debakl (0:6) a tentokrát s druhým týmem pořadí prohráli o tři branky. Od začátku lepší hosté šli do vedení po čtvrthodině hry, kdy po trestnému kopu doklepl odražený míč zblízka do sítě Granov – 0:1. Tentýž hráč pak přesnou hlavičkou potrestal špatnou rozehrávku domácích a ve 39. minutě zvýšil na 0:2.

Domácí vyslali na branku hostů jedinou přímou střelu v 50. minutě, kdy však s přímým kopem Edelmana neměl gólman Pauer mnoho práce. Fotbalovější hosté pak zaslouženou výhru pečetili po hodině hry, kdy po faulu Bittnera na Kovačičína proměnil nařízenou penaltu Neubauer – 0:3. Domácí ovšem kromě bodů navíc přišli i o vyloučeného Chromého, který v 69. minutě putoval pod sprchy po druhé žluté kartě za zbytečné řečnění.

„Soupeř byl jasně lepší, v poli nás přehrál a zaslouženě vyhrál. Citelně nám chyběli zraněný Koch a nemocný Štefl,“ lakonicky hodnotil domácí kouč Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Bittner (67. Schober), Brabec – Dráb, Novotný, Chromý, Hajný – Edelman (70. Fleischmann), Š. Opekar (46. Bušta).