Nováček nečekaně obral béčko Slavoje o body

Český Krumlov - Na trávníku čtvrtého béčka Slavoje hostoval vybojoval nováček soutěže cenný bod.

3.11.2010

Od začátku si Krumlovští vytvářeli šance (vpravo ve výskoku hlavičkuje Jiří Babouček), ale na výborného brankáře Koutského vyzrál až po hodině hry Jakub Wagner (vlevo v pruhovaném sledovaný hostující dvojicí Pavel Sládek a Bronislav Bäuml).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Oblastní fotbalová I. B třída – 12. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – FC Vltava 1:1 (0:0)

Góly až po pauze

Branku hostů hájil gólman Michal Koutský, který prošel dorostenecké kategorie právě v zelenobílém dresu krumlovského Slavoje. Domácí nastoupili bez Třeštíka, Haláčka a Podskalského, naopak v sestavě se po delší době objevili Štich a Lippl.

Do několika šancí se už úvodu zápasu dostal domácí Wagner, ale bez efektu. Nejdříve jeho sólo zneškodnil Koutský, další nájezd pak zakončil krumlovský mladík jen do těla hostujícího gólmana, jenž vzápětí vytáhl i dorážku na roh. Po Pimparově centru hlavičkoval z dobré pozice stoper Pils, ale jeho pokus vykopl jeden z obránců Vltavy z brankové čáry. Už ve 30. minutě musel pro zranění střídat Babouček, kterého nahradil dorostenec Havel. Hosté zahrozili průnikem Kartáka, jehož střelu však vyrazil Kothánek na roh – a do šaten se tak o půli šlo za bezbrankového stavu.

Obrovskou šanci měl hned v úvodu druhé půle znovu hostující Karták, ale tentokrát trefil dobře vyběhnutého Kothánka. První změnu skóre tak přichystali domácí, a to v 62. minutě utkání. Po faulu na Lippla zahrával Poláček ze strany trestný kop, posadil centr přesně na Wagnera, který bokem k brance vstřelil úvodní gól zápasu – 1:0.

Další Wagnerův nájezd o chvíli později však skončil zbrklou střelou mimo, a tak trestali hosté. V 73. minutě rohový kop prodloužil nechtěně hlavou u tyče stojící Cieslar přímo na hostujícího kapitána Zaymla, který trefil odkrytou branku – 1:1. Víc se už nestalo, a tak si hosté odvezli bod, který jim zajistil posun na průběžnou šestou příčku. Českokrumlovští zůstávají čtvrtí.

V derby hráli

Sestava – Český Krumlov B: Kothánek – Štich, Pils, Kroupa, Pimpara – Cieslar (70. Hermann), Wagner, Poláček – Babouček (30. Havel), Lippl, Žilenko (83. Hawelka).

Sestava FC Vltava: Michal Koutský – Hüttner, Bäuml, Sládek, Březina – Toman (82. Víšek), Zayml, Růžička, Žák – Martin Koutský (76. Križan), Karták.

Pohled koučů

Trenér Jan Petřík (Český Krumlov B): „ V prvním poločase měl sám Wagner tři jasné gólové šance. Ve druhé půli jsme už šli do vedení, které však ztratíme vlastní nekoncentrovaností. Při rohovém kopu náš hráč stojící u tyče prodloužil hlavou přímo na soupeře a Zayml pohodlně skóroval. Neměli jsme střed hřiště, kde citelně chyběli z rodinných důvodů absentující Třeštík a také Haláček. Musím pochválit brankáře Kothánka, který chytil dva jasné góly, a kromě jednoho zaváhání i stopera Pilse. Ztratili jsme ovšem dva body doma, což budeme muset nahradit venku.“

Trenér Radek Krátký (FC Vltava): „Moje hodnocení bude jednoduché. Hlavní zásluhu na tom, že jsme z horké českokrumlovské půdy odvezli velmi cenný bod, má brankář Michal Koutský. Ten svými výbornými zákroky při tutovkách soupeře, a to zejména v první půli, vyburcoval i další hráče ke kolektivnímu bojovnému výkonu v dalších částech utkání.“

Jan Petřík, Karel Vosika

3.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
Středisko praktického vyučování pořádalo Dny řemesel.
38

OBRAZEM: Na Dny řemesel přijely školy z celého okresu

Psí Vánoce v krumlovském útulku byly opravdu štědré, vybralo se přes tunu krmení a přes 25 000 korun.
43

OBRAZEM: Psí Vánoce byly štědré, zvířectvo dostalo přes tunu krmiva

Hasiči zachraňovali koně z potoka

Kájov - Do svízelné situace se dostal kůň na Kájovsku. Kůň zapadl do potoka v osadě Mezipotočí.

Medvědi napsali ve sněhu vítěznou tečku za rokem

Hluboká nad Vltavou – Na ledě otevřené Kuki arény v hlubockém podzámčí psali hokejisté krumlovského Slavoje v šestnáctém kole krajské ligy letošní tečku – a byla to tečka vítězná.

Hasiči v noci složitě tahali dodávku z Vltavy

Herbertov - Velmi nepříjemné okamžiky má za sebou posádka dodávky, která v neděli v noci skončila ve Vltavě.

Běžkaři, okolo Frymburka projeli bílou stopu, rolba vyjela i na Lipně

Frymburk, Lipno nad Vltavou - Na frymburských loukách se můžete od pondělního rána pořádně vyřádit na běžkách.