Oblastní fotbalová I. B třída – 12. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – FC Vltava 1:1 (0:0)

Góly až po pauze

Branku hostů hájil gólman Michal Koutský, který prošel dorostenecké kategorie právě v zelenobílém dresu krumlovského Slavoje. Domácí nastoupili bez Třeštíka, Haláčka a Podskalského, naopak v sestavě se po delší době objevili Štich a Lippl.

Do několika šancí se už úvodu zápasu dostal domácí Wagner, ale bez efektu. Nejdříve jeho sólo zneškodnil Koutský, další nájezd pak zakončil krumlovský mladík jen do těla hostujícího gólmana, jenž vzápětí vytáhl i dorážku na roh. Po Pimparově centru hlavičkoval z dobré pozice stoper Pils, ale jeho pokus vykopl jeden z obránců Vltavy z brankové čáry. Už ve 30. minutě musel pro zranění střídat Babouček, kterého nahradil dorostenec Havel. Hosté zahrozili průnikem Kartáka, jehož střelu však vyrazil Kothánek na roh – a do šaten se tak o půli šlo za bezbrankového stavu.

Obrovskou šanci měl hned v úvodu druhé půle znovu hostující Karták, ale tentokrát trefil dobře vyběhnutého Kothánka. První změnu skóre tak přichystali domácí, a to v 62. minutě utkání. Po faulu na Lippla zahrával Poláček ze strany trestný kop, posadil centr přesně na Wagnera, který bokem k brance vstřelil úvodní gól zápasu – 1:0.

Další Wagnerův nájezd o chvíli později však skončil zbrklou střelou mimo, a tak trestali hosté. V 73. minutě rohový kop prodloužil nechtěně hlavou u tyče stojící Cieslar přímo na hostujícího kapitána Zaymla, který trefil odkrytou branku – 1:1. Víc se už nestalo, a tak si hosté odvezli bod, který jim zajistil posun na průběžnou šestou příčku. Českokrumlovští zůstávají čtvrtí.

V derby hráli

Sestava – Český Krumlov B: Kothánek – Štich, Pils, Kroupa, Pimpara – Cieslar (70. Hermann), Wagner, Poláček – Babouček (30. Havel), Lippl, Žilenko (83. Hawelka).

Sestava FC Vltava: Michal Koutský – Hüttner, Bäuml, Sládek, Březina – Toman (82. Víšek), Zayml, Růžička, Žák – Martin Koutský (76. Križan), Karták.

Pohled koučů

Trenér Jan Petřík (Český Krumlov B): „ V prvním poločase měl sám Wagner tři jasné gólové šance. Ve druhé půli jsme už šli do vedení, které však ztratíme vlastní nekoncentrovaností. Při rohovém kopu náš hráč stojící u tyče prodloužil hlavou přímo na soupeře a Zayml pohodlně skóroval. Neměli jsme střed hřiště, kde citelně chyběli z rodinných důvodů absentující Třeštík a také Haláček. Musím pochválit brankáře Kothánka, který chytil dva jasné góly, a kromě jednoho zaváhání i stopera Pilse. Ztratili jsme ovšem dva body doma, což budeme muset nahradit venku.“

Trenér Radek Krátký (FC Vltava): „Moje hodnocení bude jednoduché. Hlavní zásluhu na tom, že jsme z horké českokrumlovské půdy odvezli velmi cenný bod, má brankář Michal Koutský. Ten svými výbornými zákroky při tutovkách soupeře, a to zejména v první půli, vyburcoval i další hráče ke kolektivnímu bojovnému výkonu v dalších částech utkání.“