V tabulce třetí hosté byli favority střetnutí a papírové předpoklady také chtěli na trávníku posledního a zatím bodově nulového soupeře rozhodně naplnit.

Přídolí - Kaplice B 0:4 (0:1)

Favorizovaní spartakovci měli i první příležitost, když po Valíčkův centr Ondřej Kouba sklepl hrudí svému bratrovi Františkovi, s jehož střelou po zemi však Mittasch neměl problémy. O chvíli později se poprvé připomněli i domácí. Jakub Štěpánek vybídl nabíhajícího Patrika Pavlise, proti němu zkušený Bílý dobře vyběhl, notně snížil střelecký úhel a ze šance tak neuhodilo. Z protiútoku F. Kouba posunul míč doleva volnému Kubíkovi, ten si našel prostor ke střele, mířil na zadní tyč, ale Mittasch opět  kryl. V 16. minutě kaplický obránce Sedláček přesným pasem oslovil Františka Koubu, který pronikl do vápna, domácího gólmana už dokázal překonat, jenomže radost z gólu zmařila hostům levá tyč. 

Poté se delší dobu hrálo převážně ve středu hřiště bez větších šancí na jedné či druhé straně. Míč více kontrolovali na svých kopačkách fotbalovější Kapličtí, ale jedenáct minut před poločasem mohli  jít do vedení Přídolští. Až před brankáře se dostal zkušený  forward Radykhovsky, ale Bílý byl znovu pozorný a střelu po zemi stačil reflexivně vykopnout nohou.

A tak tři minuty před přestávkou uhodilo na druhé straně, a to v době, kdy domácí hráli v deseti, neboť mimo hrací plochu byl ošetřován Jakub Štěpánek. Faltus vyvezl míč, přesnou kolmicí našel ve vápně zprava nabíhajícího Valíčka, který střelou přes padajícího gólmana Mittasche vsítil velmi důležitý první gól střetnutí – 0:1. Do kabin tak spokojeněji odcházeli Kapličtí.

Hosté pak měli i úvodní šanci druhého dějství. Po čtyřech minutách hry centr Lattnera propadl až k nepokrytému F. Koubovi, ten však mířil mimo. V 55. minutě naopak byli domácí blízko k vyrovnání, když se v šanci ocitl Patrik Pavlis, zakončení však nebylo příliš prudké ani přesné a Bílý schoval míč do svých rukavic. Pravděpodobně definitivní rozhodnutí padlo v 64. minutě. Hosté na polovině hřiště rychle rozehráli trestný kop, míč se dostal až k Valíčkovi, který postrčil na hranici šestnáctky Ondřeji Koubovi, jenž se nerozmýšlel a tvrdou ránou vyhnal všechny pavouky z pravého horního růžku – 0:2.

O pár minut později zafungovala bratrská spolupráce, Ondřej Kouba nabil na vápně Františkovi, jehož mířená střela letěla k levé tyči, ale Mittasch stačil zakročit. V 73. minutě už to bylo o tři, když po Smolenově přihrávce napřáhl z dálky Sedláček a míč zapadl k tyči – 0:3.

Po třetím vstřeleném gólu několik minut jakoby hosté slavili, polevili v koncentraci a Přídolští mohli několikrát korigovat. Z přímého kopu pálil kapitán Josef Písko, ale Bílý jeho ránu vyboxoval. Zanedlouho technickým pokusem z vápna zkoušel štěstí Vladislav Písko a kaplický gólman konečky prstů vyškrábl míč zpod břevna na roh. Vzápětí přišla největší šance domácích, když  po autovém vhazování zblízka pálil Radykhovsky, ale i díky lehké teči gólmana Bílého míč orazítkoval břevno. Gólově tak znovu udeřili hosté. V 79. minutě pěknou kombinaci Smolena s Kubatou zakončil přesnou střelou k tyči František Kouba na konečných 0:4.

Derby zápas tedy skončil přesvědčivou výhrou hostů, která je vzhledem k obrazu hry naprosto zasloužená. Kapličtí byli fotbalovější a měli více šancí, ale Přídolští neprodali kůži lacino a rozhodně si zasloužili vstřelit branku. V koncovce však byli domácí poněkud jaloví, nebo ztroskotali na pozorném brankáři Bílém.

Sestava Přídolí: Mittasch – Trávníček, Jo. Písko, Vl. Písko, Jan Písko – Brož, J. Štěpánek (46. Steidl), P. Pavlis (64. D. Pavlis), Kofroň – M. Štěpánek (80. Olt), Radykhovsky.

Sestava Kaplice B: J. Bílý – Faltus (57. M. Kouba), M. Románek, Sedláček, D. Smolen – Valíček, Kubata, Lattner, Kubík (34. Roule) – O. Kouba (71. Kolek), F. Kouba (79. Řepa).

Trenér Jaroslav Písko (Přídolí): „Výkon oproti propadáku a debaklu v Dřítni tentokrát nebyl úplně nejhorší, ale přesně nakonec odpovídal tomu, co jsme měli k dispozici na place a také na lavičce náhradníků. Hlavně v první půli jsme nehráli špatně a měli i slibné šance, ale pak se nám zranil střední záložník Štěpánek, kterého jsme museli o poločase vystřídat. Ve druhém poločase přišlo brzy zranění dalšího záložníka Patrika Pavlise, a to je při našem užším kádru už problém. Kádr stále doplňujeme, postupně zapracováváme do mužstva mladé kluky, ale ti mají samozřejmě jen minimální zkušenosti, což je v této kvalitnější soutěži a proti ostříleným soupeřům pochopitelně znát."

Trenér Michal Rybák (Kaplice B): „Měl jsem z tohoto zápasu trochu strach. Obával jsem se aby derby nebylo nějak přehnaně vyhecované nebo zákeřné, ale musím uznat, že soupeř hrál slušně a i herně nebyl nejhorší. Na menším hřišti v Přídolí to bude mít každý tým těžké, protože domácí tady umí hrát, o čemž se přesvědčila třeba Horní Planá, která tady dostala tři góly. Jsem proto rád, že jsme utkání zvládli. V první půli jsme totiž nehráli dobře, ale naštěstí jsme dali aspoň jeden gól. Po druhé trefě jsme už zápas kontrolovali a přidali ještě další dvě branky. Jsou to podle papírových předpokladů povinné body, ale je třeba uznat, že to snadný zápas rozhodně nebyl."

Libor Granec, Karel Vosika