Křemže – Přídolí 2:1 (1:0)

Domácí favorit proti dosud nulovému nováčkovi začal lépe a už v 7. minutě se ujal vedení, když si křížný pas Hajného na vápně zpracoval Edelman a přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal Mittaschovi šanci – 1:0. Jenomže pod dojmem rychlého vedení Křemežští zcela přenechali iniciativu hostujícím bojovníkům, a ti mohli trestat. Po půlhodině hry však Pavlis z přímého kopu těsně přestřelil. Ještě větší šanci pak měl mladý Olt, jenž z malého vápna hlavičkoval také mimo.

Ani toto varování však domácím nestačilo. Už tři minuty po pauze se na Končoka řítil osamocený Olt, ale znovu zakončil vedle. Křemežští se trápili, nedařila se jim kombinace a vysvobození přinesla až 71. minuta, kdy si přesný pas stopera Filipa v šestnáctce hostů sklepl do útoku posunutý Hajný a nechytatelnou bombou pod břevno zvýšil na 2:0.

To ovšem byl jen slabý záblesk do tmy. Korunu domácímu zmaru poté nasadila 83. minuta, kdy hostující kapitán Josef Písko zahrál ve vápně rukou, pískala se penalta, ale velezkušený Edelman slaboučkou střelou Mittasche z puntíku nepřekonal.

A rázem tu byl dramatický závěr, protože už za další dvě minuty se navlas stejná situace opakovala i na druhé straně. V pokutovém území totiž skončil jeden z centrů na ruce domácího stopera Filipa – a sudí nařídil druhou desítku utkání. K ní se postavil osvědčený přídolský exekutor Vladislav Písko a nekompromisní ranou do šibenice předvedl domácím, jak se tato nejvýhodnější standardka proměňuje – 2:1. Ve zbývajícím čase se však na výsledku již nic nezměnilo a tři body zůstaly přece jen pod Kletí, i když vůbec ne po očekávaném scénáři…

Křemežští si třetí výhrou v sezoně polepšili s deseti body na deváté místo. Přídolští zůstali na nule a jsou nadále poslední, i když předvedeným výkonem naznačili, že rozhodně nic nebalí a mohou v dalších kolech překvapit.

Sestava Křemže: Končok – Stráský, Filip, Hajný, Matějka – Schober (68. L. Rolník), Novotný, Edelman, Pech – K. Rolník (82. Horažďovský), Fleischmann (78. M. Opekar).

Sestava Přídolí: Mittasch – Trávníček, Josef Písko, Vl. Písko, Brož – Halmich, P. Pavlis, Soukup, Radykhovsky – Olt, Karlík.

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „Z tohoto zápasu si cením pouze zisku tří bodů. Všechno ostatní totiž bylo špatně. Naše hra byla doslova žalostná, což pramenilo jednoznačně z podcenění soupeře, a to od všech našich hráčů. Rychlý gól v úvodu nás ukolébal a pak jsme nepochopitelně úplně přestali hrát a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Přídolští ale bojovali a mohli nás klidně při lepší koncovce připravit i o všechny body. Náš výkon v tomto utkání nesnese žádná měřítka, vrcholem zmaru pak byla Edelmanova zahozená penalta. S takovou hrou bychom neuspěli ani v okrese. Musím se omluvit všem našim fanouškům a jenom doufám, že v dalším zápase se jim podstatně lepším výkonem omluví i hráči."

Trenér Jaroslav Písko (Přídolí): „Domácí ze tří šancí dali dva góly a vyškolili nás z produktivity. My měli v zápase gólovek určitě víc, ale doplatili jsme na nezkušenost mladíků. Jeli jsme do Křemže s torzem mužstva, i s kluky z béčka nás bylo akorát jedenáct, ale nakonec jsme tady mohli překvapit. Na konci první půle a pak i dlouho ve druhém poločase jsme domácí nepustili za půlku, všichni kluci to odjezdili, bojovali až do konce, ale nemáme z toho zase nic. Na kdyby se totiž nehraje, rozhodují góly, a ty dal soupeř dva, zatímco my jenom jeden…"