Nahlédnutí do tábora dalšího okresního zástupce v nejnižší oblastní fotbalové soutěži – I. B třídě.

V pořadí pátým v hodnocení osmičky regionálních týmů v „krumlovské“ skupině A této soutěže se stal nováček v barvách SK Větřní.
Větřínští fotbalisté v soutěžním ročníku 2010/11 obsadili mezi okresní elitou druhé místo s pětibodovou ztrátou za suverénem z Kájova, ale po nereflektování přeborníka na postup do vyšší soutěže mohli slavit návrat do oblastní I. B třídy pro ročník 2011/12.

Do nováčkovské sezony nevstupovali Větřínští s nijak přehnanými plány, přesto kádr s několika výraznými individualitami sliboval, že by novic nemusel hrát druhé housle. A to potvrdil samotný start do sezony, kdy nováček přivezl cenný bod z horké mládské půdy, kde navíc přišel o první výhru až v nastaveném čase. Ve druhém kole Větřínští v souboji obou okresních nováčků deklasovali na domácí půdě Chvalšiny, ale pak přišla prohra v dalším derby na hřišti Horní Plané – a přísun bodů se zadrhl. Následovala série porážek venku a pohříchu i doma, s výjimkou tříbodového importu ze hřiště béčka Jankova, a nováček se propadl až ke dnu tabulky. Naštěstí přišel dobrý závěr podzimní části, kdy Větřínští nejprve vybojovali bod ve Vyšším Brodě, kde taktéž přišli o výhru v posledních vteřinách utkání. Poslední dva domácí zápasy ovšem nováček zvládl na jedničku a po zdolání béček Kaplice a Českého Krumlova přidal dalších šest bodů a vyhoupl se na solidní devátou příčku průběžné tabulky.

Větřínští fotbalisté v podzimní části I. B třídy tedy nastřádali celkem 14 bodů. Pozitivní je počet šestadvaceti nastřílených branek, který řadí tým na sedmé až osmé místo v pořadí útoků spolu s krumlovským béčkem. V této statistice pak vyniká bilance dvojice Milan Homer a Rudolf Weinhard, kteří obstarali většinu branek týmu. Horší to už bylo s defenzívou, kde pětatřicet inkasovaných gólů ukazuje až na jedenáctou obranu, když více branek dostaly jen Netolice, Mladé (oba 36) a beznadějně poslední béčko Kaplice (47).

Podzim pod lupou

Podzimní část sezony v podání fotbalistů SK Větřní v řeči statistických údajů:

Výsledky doma – výhry: Chvalšiny 5:1, Kaplice B 2:1, Č. Krumlov B 2:0, remízy: 0, prohry: Netolice 3:4, Lhenice 0:3, Frymburk 2:6, Velešín 2:3.

Výsledky venku – výhry: Jankov B 3:0, remízy: Mladé 2:2, V. Brod 1:1, prohry: H. Planá 1:3, Č. Krumlov B 1:3, K. Újezd 0:4, Roudné B 2:4.

Branky (26 gólů, 7 střelců): 10 – Homer, 7 – R. Weinhard, 3 – Dvořáček, 2 – T. Weinhard, Sukdolák, 1 – Cieslar, Opekar.

Penalty – proměněné: 2x R. Weinhard (ve 4. kole doma s Netolicemi, v 11. kole doma s Velešínem), neproměněné: 1x R. Weinhard (v 6.kole doma se Lhenicemi), penalty soupeřů – proměněné: Vlášek (Netolice), Micák (Frymburk).

Červené karty – vyloučení: Dvořáček (ve 4. kole doma s Netolicemi), Hlásenský (v 8. kole v K. Újezdu), ČK soupeři: F. Rozkošný (Velešín).

Slova od kormidla

K hodnocení podzimní části sezony, plánům pro zimní přípravu, změnám v kádru a cílům nováčka pro jarní odvety nám zkušený větřínský trenér Zdeněk Podhola řekl:

„Začali jsme dobře a po remíze v Mladém jsme doma sehráli jeden z nejlepších zápasů s Chvalšinami, ale pak to šlo dolů. Hodně mě mrzí domácí ztráty, nejvíc s Netolicemi. Nejhorší utkání jsme sehráli se Lhenicemi, na druhou stranu jsme i přes prohru dokázali potrápit suveréna z Velešína. Frymburk nás přejel výborným nástupem. Když to shrnu, tak jsme náš cíl nesplnili. Představoval jsem si pro dobrý odraz do jara minimálně sedmnáct bodů, ale máme o tři méně. Jasné tedy je, že na jaře nás čeká těžký boj o záchranu. Musíme zabrat!

Jaro ovšem bude o to těžší, že dojde k velkým změnám v kádru. Do krumlovského Slavoje se vrátil náš klíčový hráč Ruda Weinhard, kterého budeme muset nahradit. Zvládnout by to měl jeho bratr Tomáš, na post ofenzivního záložníka máme i šikovného Sikutu. Problém bude i na postu brankáře. Trenčanský opět začal přípravu ve Slavoji a Pavelka po operaci kolene ještě stále netrénuje. To budeme muset vyřešit. Na druhou stranu ale máme i několik příchodů. Nově přichází záložník Martin Kosař, do přípravy se s námi zapojil nejlepší podzimní střelec okresního přeboru Vladimír Rychtář ze Zlaté Koruny, jehož příchod je v jednání. To samé platí i pro Lukáše Kuba z Dolňáku. Novou tváří je David Štorc a po delší zdravotní pauze opět začíná Petr Moravčík. Jaký ale náš kádr bude, to záleží i na finanční situaci. Pustili jsme se totiž do rekonstrukce kabin a uvidíme jaké budou možnosti. Tady musím poděkovat pánům Červíčkovi a Rohanovi, kteří se o všechno starají.

V zimní přípravě nás čeká pět přátelských zápasů. První sehrajeme poslední únorovou sobotu s krumlovským béčkem, dále jsou dohodnuté zápasy s Dolním Dvořištěm a Planou u Českých Budějovic, na Hluboké budeme hrát s Křemží a jako generálku sehrajeme zápas s rakouským soupeřem, to by už mělo být na přírodní trávě.

A náš cíl pro jaro? Samozřejmě, že to nemůže být nic jiného, než záchrana. Ve Větřní je tradice, krajská soutěž se tu hrávala stabilně a mělo by to tak pokračovat i nadále! Musíme se opřít o zkušené hráče, které tady stále máme, a pracovat na zlepšování mladíků. Osobně si přeji, aby nezvlhnul prach Milanu Homerovi, na kterém to bude hodně stát.“