A premiéra to byla z okresního pohledu padesátiprocentní. Bronzový tým minulého ročníku v barvách FK Nová Ves/Brloh hostoval na půdě z áčka přeřazeného Sokola Sezimovo Ústí, kde po přestřelce vyšel naprázdno. Vydařenou premiéru naopak zažili fotbalisté větřínského nováčka, kteří na úvod získali velice cenný skalp loni stříbrných Hrdějovic.

Efektivnější soupeř

Sokol Sezimovo Ústí – Nová Ves/Brloh 4:2 (2:1), branky: Dmejchal, Kutner, Šebek, Šmíd – Fischer, Ďurica.

„V první půli byli lepší domácí, kteří byli častěji na míči a zaslouženě šli do vedení. Za chvíli jsme sice vyrovnali, ale ještě do přestávky jsme inkasovali druhý gól. Druhý poločas ale přinesl zcela opačný obrázek. Lepší jsme byli pro změnu my, už po třech minutách se nám povedlo znovu dotáhnout a i nadále jsme měli více ze hry. Hráli jsme v těchto chvílích velice dobrý fotbal a vytvářeli si i hodně dobrých šancí, ale v koncovce jsme tentokrát měli i trochu smůlu. Soupeř byl v tomto směru produktivnější a dokázal zápas dalšími dvěma góly rozhodnout ve svůj prospěch. I přes výslednou prohru ale tým pochválím, protože jsme v zápase, myslím, nezanechali špatný dojem a doplatili jen na horší koncovku. Věřím, že efektivitu v koncovce postupně zlepšíme a dobré výsledky se zase dostaví. Tentokrát nám chyběli Chmelař, oba Sekyrové a Švarc. Příště doma proti Čtyřem Dvorům už budeme v o něco lepším složení a jsem přesvědčen, že tuto porážku odčiníme," neláme hůl trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Klein (69. R. Postl), Marek Wohlgemuth, Jiří Anderle ml., Vejvoda – J. Postl, Jiří Anderle st., Vlček, J. Pouzar (85. Hüttner) – Ďurica, Fischer.

Tříbodová premiéra

Větřní – Hrdějovice 2:1 (0:0), branky: 56. Martin Kotlár II, 85. Homer – 74. Pešek.

„Byli jsme v zápase od začátku, myslím si, fotbalovější. Soupeř hrál takticky, dobře bránil, sbíral množství odražených míčů a tlačil se do koncovky, ale žádnou větší příležitost si v úvodu nevytvořil. Klíčový moment zápasu pak přišel v pětadvacáté minutě, kdy po faulu na hranici vápna nařídil rozhodčí proti nám penaltu. Tu naštěstí Hüttner chytil a výrazně nás podržel. Poločas skončil bez branek a nevypadalo to špatně. Za necelou hodinu jsme pak šli do vedení po krásné kombinační akci, kdy Weinhard vysunul Kotlára, který šel sám na branku a nezaváhal. Hosté srovnali ze standardky, když byli dřív u odraženého míče. Povedlo se nám potom rozhodnout v závěru také ze standardní situace, kdy při nacvičeném signálu Weinhard rozehrál kolem zdi na Homera, který se pěkně trefil. Za předvedený výkon pochválím celý tým a vyzdvihnu brankáře Hüttnera, který nás v důležitých momentech podržel hlavně při standardkách soupeře a také skvěle chycenou penaltou," hodnotil spokojený hrající větřínský trenér Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Hüttner – Dvořáček (70. Jílek), Ginzel, Decarli – Martin Kotlár I, Skok, Sikuta, R. Weinhard, Přibyl – Martin Kotlár II (85. Ginzel ml.), Homer (90. Dušek).

V druhém dějství budou mít výhodu domácího prostředí hráči FK Nová Ves/Brloh, kteří v neděli přivítají Čtyři Dvory. Větřínský nováček se představí na Dobré Vodě.