Jedná se však o staronové účastníky této soutěže, a to z I.A sestoupivší FC Velešín a naopak z okresu postupující Hraničář Malonty. Trenérům jsme položili tyto dotazy:

1/ Jste spokojen s letní přípravou, co jste odehráli?

2/ K jakým změnám došlo ve vašem kádru?

3/ S jakým cílem jdete do nové mistrovské sezony?

FC Velešín

Trenérského žezla se na velešínské lavičce ujímá duo Stanislav Kysela a Milan Frnka. Prvně jmenovaný nám řekl:

1/ „Začali jsme společně s béčkem a několika kluky z dorostu v polovině července. S účastí na trénincích jsem byl spokojen, horší to bylo v přípravných zápasech. Z různých důvodů jsme se sešli komplet pouze na první zápas s Týnem, který jsme vyhráli 3:2. Na turnaji v Římově i při domácím Memoriálu Milana Prokeše byla sestava hodně kombinovaná a výsledky proto nebyly směrodatné. V generálce jsme hráli na hřišti exúčastníka krajského přeboru z Lažiště, kde jsme prohráli 2:5."

2/ „Bohužel, převažují odchody a ztráty, což v našem úzkém kádru není dobré. Z loňského týmu odešli špílmachr Kollár do Rakouska, na hostování do Trhových Svinů zamířil Zdeněk Šafránek. V přípravě se asi na delší dobu zranil Jirský a v generálce potkalo zranění i Kukačku. Navíc kvůli rodinným důvodům nemůžeme moc počítat ani s Jiřím Šafránkem. Na druhou stranu z hostování v Roudném se vrátil Petr. A novou tváří je Fišer, který přichází na hostování z Krumlova."

3/ „Myslím, že v nové sezoně bude tato skupina s řadou ambiciózních týmů hodně silná a zároveň těžká. My ovšem po dvou letech v I.A nějaké zkušenosti máme, každopádně chceme být v horní polovině tabulky a podle vývoje se třeba pokusit i o postup."

Hraničář Malonty

Nováčka I.B třídy povede do těžkých bojů náročný kormidelník Ladislav Kaločai, jenž nám odpovídal takto:

1/ „Tréninková účast byla v úvodu přípravy špatná, když chodilo asi sedm lidí. Postupně se to ovšem lepšilo. Těžko jsme se ale dávali dohromady na zápasy, a tak jsme hráli pouze jednou. Doma jsme porazili Loučovice 4:3. Příprava tedy nebyla ideální, ale já věřím, že si to postupně sedne a budeme schopni vyšší soutěž na nějaké úrovni hrát."

2/ „Bohužel, skončili Krátký s Gažákem a zpátky do Kaplice se vrátil Hami. Shánět nové hráče je v našich podmínkách obtížné, přesto jsme s Kaplicí domluvili výměnu Přibyla za brankáře Bílého. Na další rok se prodloužilo hostování Maurence z Krumlova. Nově na hostování přišli Šálek z Římova a ještě Koller, znovu pak to chce zkusit Kolář, který je z Malont."

3/ „Určitě nechceme dopadnout jako minulý okresní nováček z Přídolí. Důležitý bude začátek, který je třeba chytit. Bohužel, hned na první zápas do Plané mi budou chybět tři hráči ze základu…"