V osmnáctém kole fotbalového krajského přeboru se na českokrumlovském trávníku hrál poutavý duel mezi domácím Slavojem a třetím týmem průběžné tabulky z Milevska.

Českokrumlovští narazili na soupeře, proti kterému se jim v poslední době příliš nedaří. Na podzim Milevsko doma zvítězilo 1:0, v neděli se však historie přepisovala.

FK Slavoj Český Krumlov – FC ZVVZ Milevsko 1:0 (1:0)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a měli i první šanci. V 11. minutě zakombinovali Peťule s Beránkem, druhý jmenovaný vysunul Plišku, ten se v šestnáctce perfektně zbavil obránce, ale pak z malého vápna střelou po zemi těsně minul.

Hosté o sobě dali vědět po dvaceti minutách hry, kdy zpoza vápna napřáhl Bozděch a proti jeho tvrdé a umístěné střele perfektně zakročil brankář Šiller. Ten pak byl ústřední postavou i následujících chvil.

Ve 22. minutě zahrávali Milevští nadějnou standardku z hranice vápna, Masopust obstřelil zeď a domácí brankář musel vytáhnout další skvělý zákrok. Z následného rohu se ze skrumáže míč odrazil ke Kuchařovi, jehož projektil z 10 metrů však opět zneškodnil vynikající Šiller.

Odpověď Slavoje nenechala na sebe dlouho čekat. Ve 27. minutě se pokusil Pliška z poměrně velkého úhlu překvapit brankáře hostí, málem se mu to podařilo, jeho dělovku však zastavila levá tyč. Akce však pokračovala a agilní Pliška se dostal ke slovu znovu. Svým kouskem potěšil snad veškeré publikum na krumlovském stadionu. Všiml si totiž, že Horek je relativně daleko z branky, tak neváhal a z 30 metrů napřáhl, aby mazácky přehodil bezmocného brankáře. Nádherný okamžik a domácí vedli 1:0.

Netrvalo dlouhou a branková konstrukce se za Horkem opět zatřásla. Po Peťuleho přiklepnutí našel Klivanda ideálně postaveného Beránka, který z malého vápna mířil do břevna. Nescházelo však mnoho a do kabin se mohlo jít za nerozhodného stavu. Ve 45. minutě zahrávali hosté roh, nikým neatakovaný osamocený Suchan ale hlavičkoval z bezprostřední blízkosti pouze do břevna.

Druhou polovinu zápasu jasně ovládli Krumlovští. Hosté totiž naráželi na skvěle fungující obranu domácích v čele s ostříleným Třeštíkem. Slavoj si navíc vytvořil několik možností k navýšení náskoku. Hitparádu šancí odstartoval v 51. minutě Peťule, když se ve vápně zbavil vtipnou kličkou obránce, posléze však střelou pod břevno na Horka nevyzrál.

V 62. minutě uháněl sám na hostujícího gólmana Beránek, avšak bez gólového efektu. V 73. minutě Špát vysunul znovu Beránka, ten se obtočil kolem bránícího hráče, přesným centrem našel Peťuleho, který z malého vápna hlavičkoval těsně nad. Netrvalo dlouhou a brankář hostí měl opět napilno. V 84. minutě vyhrál hlavičkový souboj střídající Kroupa, míč se dostal ke Špátovi, ten ale z blízka nechal Horka vyniknout.

V nastaveném čase se ještě ke střele dostal domácí Matuš, tentokrát jeho pokus jen těsně prosvištěl vedle šibenice milevské branky. To však nic nezměnilo na tom, že Slavoj se zaslouženě radoval z první jarní výhry.

Duel pod lupou

Fakta – branka: 28. Pliška, střely na branku 6:3, mimo 3:4, rohy 3:5, fauly 17:18, ŽK 3:2 (u domácích Beránek, Peťule, Svoboda), řídil rozhodčí Hrkal, 160 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Třeštík, Klivanda, Zatloukal – Boháč, Pliška, Matuš, Sivák (60. Špát) – Peťule (90. Zimek), Beránek (82. Kroupa).

Lubomír Pintér řekl po zdolání Milevska: „Jsem šťastný, že jsme Milevsko konečně porazili, navíc nejtěsnějším výsledkem 1:0. To svědčí o tom, že jsme zápas takticky zvládli, což se nám dříve nestávalo. Náš mančaft je nyní vyzrálejší a už neděláme tolik chyb. Nula vzadu s tak zkušeným soupeřem se cení. Na šance jsme byli tentokrát produktivnější a zaslouženě jsme vyhráli.“

V dalším kole aktuálně šestí Českokrumlovští zajíždějí v sobotu na hřiště posledních Vodňan (16.30).

Martin Špát ml., Pavel Kacerovský