Černá - Horní Planá 2:0 (2:0)

Velké vedro a těžký tvrdý terén fotbalu příliš nesvědčily, a tak byl od začátku k vidění spíše boj o každý míč mezi šestnáctkami. První příležitost, ovšem z kategorie tutových, měl domácí kanonýr Koza, který se ve 25. minutě přes Ryneše staršího probil do vápna, tváří v tvář Truhlářovi však místo umístěné střely volil razanci a bombou málem zlomil tyč jeho svatyně. O pár minut později zahrával Sivák přímý kop, Truhlář polovysokou ránu vyrazil a dorážka z Haviernikovy hlavy mířila nad.

Domácí byli aktivnější – a v závěru půle byli hned dvakrát odměněni. Ve 39. minutě se po dlouhém výkopu brankáře ve vápně Smrčiny k míči dostal Martin Koza a střelou z otočky propasíroval balon za záda hostujícího gólmana – 1:0.

O čtyři minuty později pak bylo domácím ještě veseleji. Po jednom z řady rohů nastal ve vápně hostů velký závar, pokus Pavlise ještě neprošel, ale neobsazený Sivák kolenem již zblízka dopravil míč pod břevno na 2:0.

Posledně jmenovaný domácí špílmachr pak byl jedním z hlavních aktérů i u důležité situace z úplného závěru první půle. Po souboji před vlastní šestnáctkou a neodpískaném faulu jednomu z hostujících hráčů oplácel, nefalšovaným pohlavkem (ten arbitr v pokračující hře neviděl) rozpoutal následnou velkou strkanici, ale sudí k velké nelibosti hostů poté vyloučil pouze Oškrdu a domácí hráč vyvázl bez napomenutí…

Nervózním momentem pohříchu fotbal v tomto derby prakticky skončil. Domácí s vědomím dvoubrankového náskoku se ve druhé půli soustředili spíše na bránění. V deseti hrající hosté byli o něco málo aktivnější, ale zdramatizovat zápas se jim už nepovedlo. Za zmínku tak stojí pouze trestný kop Kordíka ze 70. minuty, který Bublík s námahou vyrazil. Na druhé straně pálil nebezpečně zpoza vápna ještě Koza, ale na stavu, který stanovil nervózní závěr prvního dějství, se již nic nezměnilo – a nováček z Černé hned při premiéře zapisoval historickou výhru v I.B třídě.

Černá: Bublík – Černý, Frnka, T. Kordík, Strnad – Vrba, Sivák, Uhlíř (80. Zeman) – Pavlis, M. Koza, Haviernik.

Horní Planá: Truhlář – Aleš Kvasnička, V. Ryneš st., Klik, Didkivský – Bednář, M. Kordík (85. D. Flöring), Vachta, V. Ryneš ml. (61. Švábirt) – Oškrda, Adam Kvasnička.

Slova od kormidla

Hrající trenér Milan Frnka (Černá): „Zápas měl parametry sousedského prestižního derby, byl to ale spíše boj než nějaký pěkný fotbal. První poločas nebyl z naší strany špatný a důrazem ve vápně jsme dvakrát skórovali, což rozhodlo. Vyloučení nám pak mělo nahrát, ale spíše jsme znervózněli a nechali se přitlačit. Jsem spokojený s vítězným startem, ale určitě máme stále na čem pracovat. Za bojovnost chválím celý tým."

Trenér Karel Souček (Horní Planá): „V zápase se nakonec potvrdilo, že absence pěti lidí základní sestavy je pro nás nepřekonatelnou ztrátou. Navíc jsme hráli špatně. Na malém hřišti v Černé se fotbal hraje těžko, je to víc o nakopávání míčů a následném boji o ně, a to moc neumíme. Domácí víc chtěli vyhrát. A zdálo se mi, že naše kluky to ani nebavilo. Výsledek pochopitelně ovlivnilo i vyloučení, ale vymlouvat se na rozhodčího nebudeme. Nehráli jsme prostě dobře a musíme se z takového zápasu poučit pro příště."