Kapličtí v obou případech splnili role favoritů, hostům uštědřili vysoké porážky a sami ani jednou neinkasovali.

STARŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Kunžak / Strmilov 9:0 (3:0)

Od úvodních minut se začaly naplňovat papírové předpoklady. Kapličtí diktovali tempo hry a byli jednoznačně lepším fotbalovějším týmem.

Už ve 2. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Janda těsně mimo. O chvíli později měl gól na kopačce Koubek, ale brankáře Marka prostřelit nedokázal. V 5. minutě už však domácí do vedení šli, když po spolupráci Mušky s Koubkem přeloboval brankáře František Janda – 1:0.

Když pak v 11. minutě přidali spartakovci druhou branku, bylo prakticky o vítězi střetnutí rozhodnuto a otázkou byla jen výše skóre. Beránek vysunul Patrika Mušku, ten se z pravé strany dostal až před brankáře a střelou na bližší tyč pod břevno mu nedal šanci – 2:0.

V prvním poločase se pak domácí prosadili gólově už jen jednou, a to kvůli své střelecké nemohoucnosti a dobře chytajícímu brankáři Markovi. Minutu před přestávkou byl v gólové pozici Koubek, Marka neprostřelil, ale Patrik Muška byl šťastně dorážejícím – 3:0.

Úvod druhého dějství se nesl ve znamení souboje mezi brankářem Markem a kaplickým útočníkem Jandou, který exceloval v zahazování brankových příležitostí. V 37. minutě byl Janda sám před Markem, ale překonat jej nedokázal. O dvě minuty později v další gólovce branku soupeře minul. Vzápětí znovu ztroskotal na Markovi a posléze v další šanci mířil pro změnu znovu mimo.

Ve 45. minutě po Muškově přihrávce Jandu brankář Marek opět vychytal, ale na dorážku Sebastiana Románka už byl krátký – 4:0.

Od 50. minuty se pak Kapličtí během devíti minutek prosadili hned pětkrát. Nejprve Románek před vápnem posunul míč Michalu Zaymlovi, a ten z hranice šestnáctky nechytatelným bodlem pod břevno nedal Markovi šanci – 5:0.

Z dalšího protiútoku Muška posunul míč na rozběhnutého Martina Koubka, který pronikl do vápna a střelou po zemi k bližší tyči upravil už na 6:0.

V 52. minutě už to bylo o sedm. Po spolupráci Románka s Koubkem zakončil přesně Patrik Muška – 7:0.

Další gól přidali domácí o chvíli později. Románek přihrál Danielu Linhartovi, jenž z levé strany padáčkem ke vzdálenější tyči překonal překvapeného Marka – 8:0.

Vzápětí spartakovci devátým zásahem uzavřeli gólový účet zápasu. Po centru z pravé strany se střelou z první prosadil František Janda – 9:0.

Kapličtí starší žáci v zápase dominovali a jen díky dobře chytajícímu brankáři Markovi neodjížděli hosté s dvouciferným debaklem.

Fakta – branky: 11., 34. a 52. Muška, 5. a 59. F. Janda, 45. S. Románek, 50. Zayml, 51. Koubek, 58. Linhart, bez karet, rozhodčí Švec, 35 diváků, Kaplice: O. Říha – Gahír, Lhotský, S. Románek, Linhart, Koubek, Zayml, Beránek, Pecha, F. Janda, Muška, střídali: J. Kaňka, Kubák, Dvořák, Procházka.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Kunžak / Strmilov 6:0 (4:0)

Rovněž mladší žáci domácího Spartaku byli ve svém střetnutí favority a papírové předpoklady také začali velice záhy naplňovat, i když nejprve museli přežít šanci hostujícího Večerky, který sice Dvořáka dokázal překonat, ale čisté konto pomohl uhájit pozorný obránce Novák.

A v 5. minutě šli spartakovci do vedení, když přihrávku Kaňky dokázal zužitkovat Tomáš Plach – 1:0.

Stejný hráč nedlouho poté nastřelil břevno svatyně hostů. V 11. minutě však s chutí hrající domácí přidali druhý přesný zásah. Gólovou přihrávku si na konto připsal Jakub Janda a úspěšným střelcem byl Patrik Procházka – 2:0.

Po čtvrthodině hry už to bylo o tři, když další přihrávku Jandy přetavil v gól Pavel Dreiling – 3:0.

Netrvalo dlouho a hostující brankář Zedník lovil míč ze sítě počtvrté. Šedivý před brankou připravil balón Tomáši Plachovi, jenž zblízka upravil už na 4:0.

Pak se gólu mohli dočkat i hosté, ale překonaného brankáře Dvořáka zachránilo při střele kapitána Večerky břevno.

Druhý poločas se odehrál rovněž v režii domácích. Hosté, kterým viditelně docházely síly, již nebyli tolik nebezpeční, ale i díky dobře chytajícímu brankáři Zedníkovi inkasovali již jen dvakrát.

Ve 40. minutě se mezi střelce zapsal v prvním poločase chytající Tomáš Dvořák – 5:0.

Krátce na to pak na konečných 6:0 upravil skóre zápasu po Šedivého přihrávce Patrik Procházka – 6:0.

Kapličtí mladší žáci vyhráli domácí utkání zcela po zásluze a do tabulky si připsali další tři body.

Fakta – branky: 5. a 17. Plach, 11. a 42. Procházka, 15. Dreiling, 40. Dvořák, bez karet, rozhodčí Švec, 40 diváků, Kaplice: Dvořák – M. Novák, Gahír, Šedivý, Dreiling, Plach, Pecha, J. Kaňka, Seltsam, Janošec, Výlet, Procházka, J. Janda.