Exhibiční mezi pětatřicítkou českobudějovického Dynama a jedenáctkou českých vicemistrů Evropy z roku 1996 (a jejich hostů) hrané v rámci doprovodného programu Olympijského parku Rio Lipno na loučovickém trávníku přilákalo i přes velice chladné a deštivé počasí několik stovek diváků – a rozhodně se bylo při konečné "hokejové" remíze na co dívat.

Všichni aktéři bezmála půltisícovce fandů ukazovali, že kromě rychlosti neztratili vůbec nic ze svého fotbalového umění, předváděli krásné kombinace, jejichž výsledkem bylo deset pohledných gólů spravedlivě rozdělěných rovným dílem na obě strany. V zápase hraném na dvakrát pětatřicet minut černobílí dynamáci čtyřikrát vedli, exreprezentanti se ale vždy dotáhli, aby následně po gólu Patrika Bergera poprvé vedli. Spravedlivou konečnou remízu ovšem zařídil minutu před koncem Roman Lengyel - a hráči se za hlasitého potlesku diváků rozešli smírně.

V Loučovicích však nebyla vidět jen slavná minulost českého fotbalu, ale i její budoucnost. Před samotným výkopem bylo představeno na čtyřicet mladých talentovaných hráčů, frekventantů nově založené Regionální akademie Jihočeského kraje, kteří z rukou Karla Poborského převzali pamětní certifikáty a pozdravili se s legendami.

Vicemistři Evropy 96 - Dynamo Č. Budějovice "35" 5:5 (2:2), branky: Šíma (host), Kubík, Látal, Berger, Kuka - Vácha 2, Plocek, Pecka, Lengyel, jako hlavní řídil rozhodčí Jílek.