Kaplice – Planá 9:1 (3:1)

První příležitost měli v 6. minutě hosté, kdy skóre mohl otevřít Lexa, ale Schneidera neprostřelil. Hosté měli následně výhodu rohového kopu, po kterém se však do rychlého protiútoku dostali domácí. Z levé strany zakončoval Kuchař, jehož tvrdou ránu gólman Hotový vyrazil.

Nedlouho poté se už skóre měnilo. Urazil našel na hranici velkého vápna Divokého, proti jeho tečované střele zakročil Hotový reflexivně nohama, ale Marek Urazil z dorážky poslal míč přesně k tyči – 1:0.

V 10. minutě si za hostující obranu naběhl Lesňák, z pravé strany pálil tvrdě, ale jen do boční konstrukce plánské brány.

Domácí ovšem byli o poznání aktivnější a tím pádem i nebezpečnější v útočené fázi. Ve 13. minutě Schneider našel dlouhým nákopem za obranou naběhnutého Lesňáka, ten se dostal do střelecké pozice, technický pokus na vzdálenější tyč si však Hotový pohlídal a konečky prstů míč vyškrábl na rohový kop. K praporku se postavil Martin Pulec, přesným centrem posadil míč na hlavu Jakubu Lesňákovi – a bylo to už 2:0.

V dalším průběhu mohli Kapličtí náskok ještě několikrát navýšit, ale šance Lesňáka i Urazila zůstaly nevyužity. A tak Plánští trestali. Po standardní situaci se jim ve 22. minutě podařilo snížit. Rohový kop z levé strany zahrával Řehoř a Lašákovu hlavičku usměrnil do branky nepokrytý Lubor Kitzler – 2:1.

O chvíli později z další standardky mohlo být i vyrovnáno, ale po centru Řehoře hlavičkoval Carda mimo.

Když neskórovali hosté, přihlásili se o slovo znovu Kapličtí. Divoký vysunul kolmicí na levé straně rozběhnutého Lesňáka, který pronikl do vápna, přesnou přihrávkou našel před brankou nepokrytého Marka Urazila, jenž zblízka odkrytou branku neměl problém trefit – 3:1.

Záhy se hosté mohli znovu dostat na kontakt, když se obrana Spartaku rozestoupila před útočícím Šteyerem, jehož umístěná střela po zemi však skončila na tyči a dorážejícího Kitzlera vychytal Schneider.

Poslední gólovou příležitost prvního poločasu měli spartakovci. Po spolupráci Divokého s Danielem sám před odkrytou brankou netrefil balón Lesňák.

I po změně stran se hrálo převážně podle not fotbalistů kaplického Spartaku. V 56. minutě Gondek našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Urazila, ten předložil míč Lesňákovi, který však střídajícího brankáře Nováčka nepokořil.

První gól v druhém poločase tak padl až v 65. minutě. Hosté se na polovině dopustili chyby, po níž postupoval zcela sám na branku Jiří Divoký a umístěnou střelou Nováčka překonal – 4:1.

Tento moment hosty zcela vykolejil a na plánského brankáře se valil jeden útok za druhým. Spoluhráči mu v těchto chvílích moc nepomohli. Vzápětí si Jiří Divoký před vápnem vyměnil míč s Danielem a parádní křížnou střelou o tyč nedal Nováčkovi šanci – 5:1.

Prakticky ihned po rozehrávce hosté přišli o míč, po kombinaci Kebla s Pulcem druhý jmenovaný prostrčil míč na rozběhnutého Urazila, ten ve vápně namazal před prázdnou Jakubu Lesňákovi – a už to bylo 6:1.

Za chvíli se situace téměř opakovala. Po rozehrávce se hosté pustili do útočení, o balón však přišli, následovalo rychlé přenesení hry, Lesňák vyhraným hlavičkovým soubojem poslal do sóla Marka Urazila – 7:1.

V 74. minutě se sám před hostujícím brankářem ocitl po narážečce s Divokým i obránce Štrbačka, ale Nováčka přízemní střelou neprostřelil.

Pak se do hry co by střídající hráč dostal i zkušený kaplický matador Petr Janura – a netrvalo dlouho a i on se zapsal do střelecké listiny. Ve vápně jej přihrávkou oslovil Pulec, Janura se dokázal uvolnit a střelou přes bránícího hráče dostal míč za Nováčkova záda – 8:1.

Definitivní podobu výsledku pak dali Kapličtí tři minuty před koncem. Janura našel na pravé straně nabíhajícího Daniela, ten se dostal až před brankáře, mířil jen do bližší tyče, ale odražený míč poslal do brány dorážející dorostenec Tomáš Szojka – 9:1.

Kapličtí dokázali v dalším letním testu vysoko zvítězit. Je ovšem třeba říci, že hosté jim jejich úlohu svým přístupem ve druhém poločase notně usnadnili.

Fakta – branky: 8., 32. a 69. Urazil, 13. a 68. Lesňák, 65. a 67. Divoký, 77. Janura, 87. Szojka – 22. Kitzler, ŽK 0:2 (Kitzler, T. Pintér), rozhodčí M. Kučera, 70 diváků.

Sestava Kaplice: Schneider – Štrbačka, Kebl, Čutka, Gondek, Daniel, Divoký, M. Pulec, Kuchař, Urazil, Lesňák, střídali: Aibl, Szojka, Janura.

Libor Granec