Ve zpočátku opatrné partii se ujali vedení Krumlovští brankou do šatny a přes mírné komplikace v úvodu druhého dějství nakonec dotáhli duel k přesvědčivé a v podzámčí už dlouhé roky neviděné pětibrankové výhře.

Při kanonádě slavojáků se blýskla zimní posila – Tomáš Tauber, jenž se trefil čtyřikrát(!) a celkem již v jarních odvetách zaznamenal jedenáct zásahů do černého. Útočník po zápase přiznal, že čtyři góly za muže už v mistrovském zápase dal dvakrát, ale v divizi to pochopitelně byla premiéra, která bude kanonýra stát i odpovídající příspěvek do klubové kasy…

„Gól do šatny nás uklidnil. Hned v úvodu druhé půle tým výborným zákrokem podržel brankář Říha a pak už jsme dominovali. Konečně jsme začali využívat kraje, hráli důrazně, vybojovali plno míčů, dostali se do tlaku a hlavně využívali šance. Důležitý druhý gól dal Fanda Persán, za což jsem rád, protože v předchozích zápasech mu to nevycházelo, i když šance měl. A Tomáš Tauber? Právě proto jsme ho chtěli! Ukázal velký čich na góly, vždy je ve správný čas na správném místě, jeho výběr místa je výborný. Já říkám, že je to takový náš Lafata,“ hodnotil po utkání krumlovský kouč Václav Domin a už hleděl k finiši sezony: „Udělali jsme teď důležitý krok, ale vyhráno ještě nemáme. Je ovšem dobré, že se ustálila sestava a také střídání jsou přínosem. Dobrý výsledek pro zvednutí sebevědomí týmu! Do Karlových Varů nemusíme jet pod takovým stresem,“ říká trenér před vystoupením na půdě suveréna soutěže.

Český Krumlov – Jankov 5:1 (1:0), branky: 45., 64., 81. a 85. Tauber, 51. Persán – 78. Kasík, hráno bez karet(!), rozhodčí Mudra, 238 diváků.

Sestava Slavoje: Říha – Beránek, Dudák, Svoboda, Švec – Kroupa (46. Sláma), Kabele (73. Mravec), Novák, Persán (80. Neckář) – Tůma (86. Ješina), Tauber.