Druhé Kapličandy hostily v jihočeském derby čtvrté Hradiště a musely se obejít bez nemocné kapitánky Pavly Petříkové. Její místo v útoku zaujala Petra Važanová.

Kaplice – Hradiště 3:2 (2:1)

Bezbrankový stav vydržel jen do začátku 2. minuty, kdy přízemní přihrávka Praizlerové z pravé strany prošla až k Petře Važanové, která pohotově překonala brankářku Grecmanovou – 1:0.

Ve 13. minutě však bylo srovnáno. Od levé postranní čáry poslala do vápna domácích vysoký centr Sitterová a Jana Cinglová usměrnila balón do branky – 1:1.

Hostující hráčky se dál prezentovaly velice dobrou hrou. V 19. minutě po rohovém kopu pokoušela střelecké štěstí Kálalová a míč prolétl těsně vedle levé tyče.

Poté na druhé straně byla v krátkém sledu několikrát zaměstnaná brankářka Grecmanová. Nejprve vyrazila střelu Pálkové, nedlouho poté si poradila i s pokusem Važanové a dobře zakročila i proti z pravé strany zakončující Matouškové.

V 37. minutě se pak k zakončení dostala i hostující Němečková, když využila nedůraz bránících hráček, mířila však nad branku.

Do kabin ovšem nakonec odcházely spokojenější fotbalistky Spartaku. Minutu před přestávkou zahrávala rohový kop Matoušková a od zad Markéty Bartoníčkové se míč dostal šťastně za brankovou čáru – 2:1.

Po několika minutách hry ve druhém dějství měly hostující hráčky výhodu přímého kopu z velmi dobré pozice. K míči se postavila Mužíková, mířila však nad branku.

K nešťastnému momentu došlo zhruba po hodině hry. Do vápna hostů se za míčem hnala Pálková bráněná dvěma soupeřkami, navíc proti nim vybíhala brankářka Grecmanová, došlo k nezaviněnému střetu, který bohužel odnesla bránící Katka Hrušková zraněním kolene. Hřiště musela opustit v nezávidění hodné poloze na nosítkách a následně putovala sanitkou na vyšetření do nemocnice.

V 71. minutě měly Kapličandy výhodu přímého kopu, ale povedená střela Matouškové skončila na břevně. Nedlouho poté se skóre už měnilo. Po zpětné přihrávce od Matouškové se do branky dostal míč po tečované střele Heleny Praizlerové – 3:1.

Hráčky Hradiště se ale nevzdávaly a záhy se znovu dotáhly na rozdíl jediného gólu. Před Barborou Němečkovou se kaplická obrana rozestoupila a drama bylo na světě – 3:2.

Klid na domácí stranu mohla po rohu Matouškové vrátit hlavičkující Bartoníčková, mířila však nad branku. O chvíli později do stejných míst poslala balón i Pálková po nahrávce od Matouškové.

Závěr pak patřil fotbalistkám Hradiště, které perně bojovaly o vyrovnání. Nejprve Klomfarová kryla střelu kapitánky Jamburové. V 89. minutě Němečková vysunula do vápna Jamburovou, ta však v gólové pozici Klomfarovou prostřelit nedokázala.

I nastavený čas patřil hostujícím fotbalistkám. Při několika standardních situacích se před branku Spartaku vydala i brankářka Grecmanová, která se i po jednom z centrů dostala do zakončení, ale střeleckou mušku seřízenou neměla. Těsné vedení tak Kapličandy uhájily.

Těžšího soupeře kaplické hráčky v jarních odvetách na domácím hřišti neměly – a o to je výhra pojišťující druhé místo cennější.

Sezonu zakončí hráčky kaplického Spartaku poslední květnovou sobotu na hřišti průběžně pátých plzeňských Vodních staveb.

Fakta – branky: 2. Važanová, 44. Bartoníčková, 75. Praizlerová – 13. Cinglová, 80. Němečková, ŽK 1:1 (Matoušková – Veselá), rozhodčí Klimeš, 60 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Važanová, Pálková,střídala: Suchanová.

Libor Granec