Utkání se hrálo na umělé trávě, což lze označit v tento datum za hřích. Rozhodně to však byla výhoda pro domácí dorostence.

Hluboká – Kaplice / Vyšší Brod 2:5 (2:0)

Hosté měli od začátku míč na kopačkách častěji, ale dlouhé minuty se trápili především ve finální fázi. I proto se v 10. minutě ujali vedení Hlubočtí. Dohnal přesným pasem našel za hostující obranou rozběhnutého Welsera, který přehodil vybíhajícího brankáře Šestáka – 1:0.

To byla vzpruha pro tým trenéra Pechánka, jenž musel do sestavy zakomponovat hned pět starších žáků. I v dalších minutách prvního poločasu měli územní převahu hostující spartakovci, ale v útočné fázi se jim příliš nedařilo. Do zakončení se dostával především Urazil, ale ani jedním ze svých střeleckých pokusů brankáře Fencla nepřekonal.

Ještě veseleji pak bylo v domácím táboře tři minuty před přestávkou. Na kolmou přihrávku si naběhl znovu Matyáš Welser a povedenou ranou dostal míč od břevna za brankovou čáru – 2:0.

Utkání sledovalo všeho všudy deset diváků a po prvním poločase byla spokojenější hlubocká menšina v počtu tří fanoušků.

Sedm příznivců fandilo hostujícímu Spartaku a těm se daleko více líbil druhý poločas. V něm se totiž hosté konečně začali prosazovat i střelecky. V první minutě druhé půle se ještě Čutka netrefil, ale o chvíli později už se hosté dočkali. Po pěkné kombinaci pronikl do vápna Urazil, předložil míč volnému Vojtěchu Čutkovi, který snížil na 2:1.

Rychlý gól byl správnou motivací pro hostující hráče. V následujících minutách si gólman Fencl poradil s nepříjemnými střelami Čutky a Urazila. Po hodině hry však přece jen podruhé kapituloval, když Urazil vysunul Františka Lašáka, ten se přes Klimeše dostal do střelecké pozice a ranou po zemi vyrovnal na 2:2.

V 65. minutě vyprášil Fenclovy rukavice tvrdou ranou z úhlu Vaniš, ale nedlouho poté byl obrat dokonán. Zhruba ve vzdálenosti pětadvaceti metrů od branky se k odraženému míči dostal Václav Aibl a na jeho vydařenou střelu pod břevno byl Fencl krátký – 2:3.

Hostující gólman ve druhé půli příliš práce neměl. Domácím s přibývajícími minutami docházely síly a hosté, kteří byli již ve vedení, bezpečně kontrovali vývoj zápasu.

V poslední desetiminutovce se pak hostům podařilo své vítězství ještě zvýraznit. Nejprve Marek Urazil zachytil nepříliš povedenou bekovku, dostal se na hranici velkého vápna a přízemní střela se po chybě gólmana Fencla dostala až za brankovou čáru – 2:4.

Pět minut před koncem pak po spolupráci Gušla s Hájkem zblízka skóroval dorážející Jakub Vaniš – 2:5.

Dorostenci kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama se nakonec vypořádali se soupeřem i s umělou trávou a po zásluze si z Hluboké odvezli všechny tři body.

Fakta – branky: 10. a 42. Welser – 49. Čutka, 60. Lašák, 68. Aibl, 80. Urazil, 85. Vaniš, hráno bez karet, rozhodčí Izugrafov, 10 diváků.

Sestava hostů: Šesták – Hájek, Fafl, Aibl, Blažek, Poláček, Čutka, Vaniš, Lašák, Szojka, Urazil, střídal: Gušl.

Libor Granec