OBRAZEM: Žáci Spartaku nedali doma gól a Lomničtí vezli čtyřgólové výhry

Kaplice _ V sedmnáctém kole oblastní fotbalové I.a třídy žáků hostil kaplický Spartak výběry společenství Lomnice nad Lužnicí a Ševětína.

18.5.2018

Starší žáci kaplického Spartaku (v černém) nepotvrdili roli lídra tabulky a se třetí Lomnicí doma hladce prohráli.Foto: Libor Granec

STARŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Lomnice / Ševětín 0:4 (0:3). Kapličtí z pozice prvního týmu tabulky přivítali v domácím prostředí třetího, byli tedy favority, ale museli se obejít bez tradičního tvůrce hry, zraněného Samuela Kubáta. Jeho absence se ukázala být citelná.

Začalo se zhurta. Už v 1. minutě měl gólovku, domácí František Janda, jenž kličkou oklamal vybíhajícího gólmana, ale z úhlu odkrytou branku netrefil.

Lomničtí trestali a ve 3. minutě se ujali vedení. Na parádní přihrávku si naběhl z pravé strany Dominik Fiktus a křížnou přízemní střelou překonal brankáře Říhu – 0:1. Otřepané nedáš – dostaneš tak znovu zaúřadovalo.

V 5. minutě došlo na souboj stejných hráčů, Fiktus se snažil Říhu z úhlu obejít, ale kaplický gólman mu balón doslova sebral z kopačky.

V 10. minutě mohlo být vyrovnáno, když po levé straně zatáhl balón Zayml, pronikl až do vápna, zpětnou přihrávkou oslovil nepokrytého Koubka, který byl ve výborné střelecké pozici, jenomže soupeřovu svatyni přestřelil.

A znovu tak gólově udeřili hosté. Po brejkové situaci překonal Říhu opět Dominik Fiktus – 0:2.

Ve 14. minutě mohl snížit Janda, do zakončení se dostal z levé strany, minul však bližší tyč. Po dvaceti minutách měli Kapličtí další příležitost vstřelit branku. Z pravé strany centroval Muška, míč prolétl až na zadní tyč, jenomže Beránek mířil nad.

Ve 22. minutě měli hosté výhodu rohového kopu. Po centru se k zakončení dostal Martin Prášek, ale Říhu nepřekonal. To se mu povedlo až o několik minut později, kdy se ve vápně dostal lacino k balónu a zblízka nezaváhal – 0:3.

V závěru poločasu pak přišly další možnosti domácích na vstřelení branky. Muška však pálil nad, střelecké štěstí pokoušel Koubek, ale Kalaj jeho pokus kryl. V samotném závěru půle byl po přihrávce od Zaymla v gólové pozici před prázdnou brankou Janda, balón ale netrefil.

Po změně stran šancí oboustranně ubylo. Ve 45. minutě v dobré pozici mířil Koubek znovu jen nad branku soupeře. A o chvíli později se z gólu radovali Lomničtí, když chybu v obraně Spartaku potrestal Jan Ouda – 0:4.

Ani za tohoto stavu se domácí nevzdávali, ale v tomto střetnutí jim nebylo gólově přáno. V 54. minutě se k přímému kopu postavil Muška a tvrdá rána se otřela o břevno. V samotném závěru pak povedenou střelu téhož hráče vytěsnil Kalaj na rohový kop. Po centru z pravé strany se do zakončení na zadní tyči dostal Zayml, ale bombou napálil jen tyč.

Hosté díky lepší a produktivnější koncovce vyhráli zaslouženě, ale konečný výsledek je pro Kaplické až příliš krutý.

Fakta – branky: 3. a 11. Fiktus, 27. Prášek, 50. Ouda, bez karet, rozhodčí Ryneš, 47 diváků, sestava Kaplice: O. Říha – Gahír, Lhotský, S. Románek, Kubák, Koubek, Linhart, Zayml, Beránek, F. Janda, Muška, střídali: Dvořák, J. Kaňka, Šedivý.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Lomnice / Ševětín 0:4 (0:1). V duelu mladších žáků byli lepším týmem hostující fotbalisté. První polovina byla poměrně vyrovnaná s příležitostmi na obou stranách, ale první gól rozložení sil na hřišti změnil. V 15. minutě otevřel skóre hostující Adam Kuneš – 0:1.

Domácí sice bojovali, i oni mohli skórovat, ale větší příležitosti měli přece jenom Lomničtí.

Další góly přidali hosté po změně stran. Šťastnou druhou trefu dal zprava zakončující Tomáš Němec – 0:2.

Když se nedlouho poté k odraženému míči dostala Kateřina Prášková a nekompromisně poslala balon pod břevno, tak bylo o vítězi rozhodnuto – 0:3.

Definitivní pojistku pak přidal hráč, který celý střelecký účet duelu otevřel. Chybu v obraně Spartaku potrestal čtvrtým gólem Adam Kuneš – 0:4.

Kapličtí mladší žáci podruhé v řadě vyšli bodově naprázdno a přišli tím i o první místo v tabulce.

Fakta – branky: 15. a 51. Kuneš, 34. Němec, 42. Prášková, bez karet, rozhodčí Ryneš, 49 diváků, sestava Kaplice: O. Barták – M. Novák, Gahír, Šedivý, Dreiling, Výlet, Plach, J. Kaňka, Seltsam, Janošec, Dvořák, Procházka.

Autor: Redakce

18.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 100 Kč

Zubní lékaři zubní lékaři. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zubní lékaři - vzdělání VŠ v oboru. Pracoviště Plešivecká 130, Č.K. Výhodou je služební byt. Prac.poměr na dobu určitou s možností prodloužení, prac.doba jednosměnná, úvazek plný. Nástup dle dohody, mzda 22.100,- Kč. Kontakt tel.: 380 728 585 MUDr. Lukán. Ověřeno 21.5.2018.. Pracoviště: Dental smile s.r.o., Plešivecká, č.p. 130, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Michal Lukán, +420 380 728 585.

Kultura a sport - Kultura a sport Plavčíci, strážci pláží 16 400 Kč

Plavčíci, strážci pláží Plavčík. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plavčík - vzdělání základní. Podmínkou je platné osvědčení o absolvování kurzu akreditovaného MŠMT ČR podle zákona č. 115/2001 Sb. a znalost NJ nebo AJ. Možnost ubytování. Pracoviště Frymburk 140, Frymburk. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba turnusová / krátký a dlouhý týden /. Nástup dle dohody. Mzda od 16.400,- Kč hrubého, po zkušební době bonus 6.000,-- Kč kvartálně. Kontakt: Personální oddělení tel. 602 316 644, nabidka-prace@hotelfrymburk.cz. Ověřeno 22.5.2018.. Pracoviště: Wellness hotel a.s.., 382 79 Frymburk. Informace: Personální oddělení, +420 602 316 644.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 000 Kč

Zubní lékaři zubní lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zubní lékař - vzdělání vysokoškolské (obor zubní lékař). Pracoviště PERFECT DENTAL s.r.o., Český Krumlov. Prac. poměr na dobu 1 roku s možností prodloužení, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup 1.12.2015. Mzda 22.000,-- Kč hrubého. Kontakt: 605 148 238 p. Kudláčková. Ověřeno 21.5.2018.. Pracoviště: Perfect dental s.r.o., Za Tavírnou, č.p. 260, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Ladislava Kudláčková, mobil+420 605 148 238.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 11 745 Kč

Asistenti pedagogů Asistent pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11745 kč, mzda max. 16537 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Asistent pedagoga - vzdělání středoškolské. Pracoviště Brloh. Prac. poměr na dobu určitou, nástup ihned, prac. úvazek zkrácený, prac. doba jednosměnná. Plat 11.745,-- - 16.537,-- Kč hrubého dle pedagogické praxe. Kontakt: Hlaváčková Stanislava PaedDr., tel.: 725 952 367, e-mail: skolabrloh@seznam.cz. Ověřeno 22.5.2018.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola brloh, 382 06 Brloh. Informace: Stanislava Hlaváčková, +420 725 952 367.

Benjamínci z Křemže drží čistý štít bez ztráty bodu

V pátek vyvrcholil Budějovický Majáles.
97

OBRAZEM: Městem prošli studenti v maskách

OBRAZEM: Kaplická zuška statečně ZUŠ Open zvládla navzdory počasí

Kaplice – Čtvrteční bouřky a lijáky rozehnaly nejednu z celostátních akcí ZUŠ OPEN v kraji včetně Českého Krumlova. V Kaplici ale účinkující tamní zušky počasí vzdorovali a i když to vypadalo všelijak, nakonec – i když se zpožděním - celý program předvedli.

Kam o víkendu na Krumlovsku za fotbalem

Českokrumlovsko - Tipy z nabídky fotbalových soutěží a turnajů, které se o víkendu hrají na Krumlovsku.