Ze šestice našich týmů zabodovaly jen dva, při tom jeden v okresním derby.

V prestižním souboji se hrálo o záchranářské body a hráči FK Nová Ves / Brloh si doma notně pošramotili pověst, když Zlatokorunští je zostudili sedmičkou a stlačili svého rivala pod sebe na předposlední příčku.
Nejlepší okresní tým, v pořadí druhá Kaplice, vyšel naprázdno na horké půdě o záchranu bojující Olešnice, ale na stříbrné příčce zůstal.

O dvě místa, a to ze šestého až na čtvrté pořadí, si polepšil Frymburk, jenž vyhrál na hřišti silného Suchdola nad Lužnicí.

Zbývající dva týmy při venkovních vystoupeních neuspěly. Loučovice těsně padly na půdě rezervy divizního Roudného a zůstaly desáté. Poslední Chvalšiny sahaly po bodovém zisku na hřišti třetího Klikova, ale v závěru zápas ztratily.

NEČEKANÁ NADÍLKA

Nová Ves / Brloh – Zlatá Koruna 0:7 (0:2), branky: 2., 31., 60. a 71. Fuciman, 63. Steinocher, 81. Ohnsorg, 85. Homer. Zlatokorunští do utkání vlétli jako uragán a ujali se vedení hned z prvního útoku, kdy chybu R. Postla potrestal agilní Fuciman. Ten pak po půlhodině přidal i druhý zásah. Domácí mohli korigovat z nájezdu Tlamsy, ale mladý útočník tváří v tvář Schwarzovi přestřelil. Druhá půle pak už byla exhibicí hostů, kteří vytáhli výsledek až do hodně nečekané a pro domácí tým ostudné výše.

Sestavy – Nová Ves: Černý – J. Postl (60. Cába), Anderle ml., R. Postl, O. Švarc, Z. Sekera (83. Březina), Hüttner, Anderle st., Pouzar, Vlček, Tlamsa, Zlatá Koruna: Schwarz – Lacko, Zayml, Kalista, Houska, Rychtář (76. J. Král), Ohnsorg, Steinocher ml. (89. P. Král), Štěpánek, Homer, Fuciman.

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „Katastrofa, kolaps, hrůza a děs… Dostali jsme z první akce soupeře po obrovské hrubce gól, který manšaft úplně položil. Soupeř pak do čeho kopl, to tam prakticky spadlo, zatímco my, kdybychom hráli ještě druhý den, tak branku nedáme. Pokud tento tým prohrává, tak nemá sílu na otáčení výsledku. V manšaftu není člověk, který by hru zvedl. Všichni se bojí něco udělat, padne deka a úplně se přestane hrát. Navíc se ještě soustředíme na věci kolem, místo toho, abychom hráli. Pro takový propadák nemám omluvu!“

Trenér Petr Gallistl (Zlatá Koruna): „Do zápasu pravdy jsme dobře vstoupili a rychle šli do vedení. Myslím, že jsme byli i kombinačně lepší. Domácí jen nakopávali balony. Soupeř sice měl v první půli také velké šance, ale řešil je špatně. My jsme přidali druhý gól a kolem šedesáté minuty dalšími zásahy rozhodli. Závěr pak kluci dohráli excelentně a odevzdanému soupeři nasázeli po pěkných akcích další branky. Nám všechno takříkajíc sedlo, na domácích byly patrné křeč a zmar. Bylo znát, že kromě Adamíčka se nám vyprázdnila marodka, nikdo neměl ani pracovní povinnosti, a to bylo asi rozhodující. Výsledek ovšem neznamená nic víc ani nic méně, než že máme stejně bodů jako Nová Ves a lepší vzájemné zápasy. Musíme se dobře připravit na zbývající tři kola a doufat, že jsme si ve Vsi nevystříleli všechen prach.“

ČTYŘIKRÁT VENKU

Olešnice – Kaplice 4:2 (2:0), branky: 19. a 34. Horelica, 58. a 78. Hanzal – 50. Divoký, 62. Urazil.

„Dlouhodobě chybí Micák, přidal se nyní Gondek, nebyl Štěpánek a Kuchař musel jít do branky, navíc se v průběhu zápasu zranili Kebl a Malický, takže jsme dohrávali s pěti dorostenci, což je na tuto soutěž už moc. Dělali jsme navíc plno individuálních chyb, paradoxně ti zkušenější hráči, které soupeř svým jednoduchým stylem přechodu do útoku trestal. Já mohu jen doufat, že do dalšího zápasu se nám marodka alespoň částečně vyprázdní,“ díval se raději dopředu kaplický trenér Bohdan Malický.

Sestava Spartaku: Kuchař – Štrbačka, Kebl (40. Vaniš), Čutka, Malický (60. Aibl), Marek, Divoký, Janura, Daniel, Pál, Urazil.

Suchdol – Frymburk 0:2 (0:0), branky: 51. Ma. Koza, 89. Budík.

„Do Suchdola jsme jeli jen třemi auty a ještě bylo místo… Hrálo se v neděli v podvečer a jet na fotbal sto kilometrů se nikomu nechtělo. Suchdol je navíc pro nás hodně nepříjemný soupeř, nad kterým jsme ještě nikdy nevyhráli. Tento zápas jsme ovšem zvládli výborně! Obrana s velkou podporou brankáře hrála výtečně a domácí prakticky k ničemu nepustila. Oba naši střelci pak měli šancí na dva zápasy a soupeř si s nimi nevěděl rady. Trefili se naštěstí aspoň jednou a zaslouženě jsme vezli všechny body,“ pobrukoval si frymburský kormidelník Vlastimil Mertl.

Sestava Šumavy: F. Mertl – Mi. Koza, Šisler, D. Račák, R. Mertl, M. Račák, Malina, Flöring, Nešvara (82. Neumann), Ma. Koza, Budík.

Roudné B – Loučovice 2:1 (2:0), branky: 25. a 32. Samek – 53. vlastní (Samek), ČK 0:1 (89. Koutský).

„Mrzí mě ztráta zraněného Kuby Matulíka a vyloučení Koutského. Odehráli jsme ale i přes prohru celkem dobré utkání, které mělo zásluhou obou týmů kvalitu. Domácí mladíci ukazovali velkou chuť a my jsme jim byli v tomto směru důstojným soupeřem. Dobré utkání opět hrál na hrotu Toth, který hodně trápil domácí obranu,“ vyzdvihl hráče, který měl prsty v čestném úspěchu hostů, loučovický lodivod Vlastimil Sulzer.

Sestava Vltavanu: Hüttner – Beran, Koutský, J. Matulík (25. Fejtek), Šíma, Sojka, Ardó, Dudla, Žák, Zbořil (71. V. Matulík), Toth.

Klikov – Chvalšiny 3:1 (1:0), branky: 16. a 90. Maxa, 86. Navrátil – 64. Sluka z penalty.

„Opět jsme venku doplatili na neproměňování šancí. Příležitostí z kategorie tutovek jsme měli nejméně pět, ale nedáme z toho nic. Zkušenost a vyzrálost potřebná pro lepší koncovku v tomto týmu prostě chybí. Čtyři minuty před koncem jsme pak dostali gól z nejméně čtyřmetrového ofsajdu. Zkusili jsme ještě vsadit všechno na útok, ale v nastavení jsme inkasovali z brejku potřetí,“ smutně zhodnotil nakonec nulový zápas na hřišti tabulkového favorita hrající chvalšinský trenér Zbyněk Ginzel.

Sestava Chvalšin: Kothánek – Kliner, Ginzel, Kamenský (46. R. Čarek), M. Postl, Motz, Sluka, P. Postl, Fic (80. Zwifelhofer), Pavlis, Fučík.