Z derby vytěžili slavojáci v duelech ze spodku pořadí čtyři bodíky. Starší mají po remíze nyní na kontě deset bodů a na svého posledního soka tedy ztrácejí ze čtrnácté příčky stále čtyři body. Mladší krumlovský dorost ovšem předvedl kanonádu, po které si polepšil na sedmnáct bodů a poskočil na dvanácté místo.

Starší: Prachatice – Č. Krumlov 1:1 (1:0), branky: Kováč – Bordáč. „První poločas byl vyrovnaný a téměř bez šancí na obou stranách. Domácí dali gól prakticky z ničeho, když se prosadili po ojedinělém rohu. Ve druhé půli jsme se zlepšili, soupeře začali přehrávat a také zaslouženě vyrovnali. Měli jsme tam potom ještě dvě výborné šance, ale Havel po sólu ze strany netrefil a průnik Lacka zastavili domácí jen za cenu faulu a vyloučení. Z krátké přesilovky jsme ale už nic nevytěžili. Herně to hlavně ve druhé půli nebylo špatné, do šancí se přece jen dostaneme, ale koncovka je pořád špatná,“ viděl smírný duel trenér krumlovského staršího dorostu Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Decarli, K. Zatloukal, Kotlár, Kopřiva (55. Doubek), Budějcký (46. Kubík), Carda, Lacko, Bordáč, Havel.

Mladší: Prachatice – Č. Krumlov 0:6 (0:3), branky: Lávička 3, Fatura 2, Perník. „Toto utkání bylo vyvrcholením naší hry z předešlých dvou zápasů, kdy jsme podávali velmi dobré herní výkony, nedokázali jsme se však prosadit střelecky. Tentokrát to ale byl výborný kolektivní výkon podložený góly. Vyzdvihnout musím střelecky disponovaného Lávičku,“ chválil krumlovský kouč Václav Domin.

Sestava Slavoje: Krotký – M. Kejšar, Vysokomýtský, Didkivský, Důnka, Dědič (50. Houska), Sláma, Perník, Kvasnička (63. Adamíček), Lávička, Fatura.

Také v příštím kole sehrají Krumlovští derby, když v sobotu hostí výběry Roudného. Starší se čtvrtému týmu pořadí postaví už v 9 hodin.

Karel Vosika, Pavel Kacerovský