V partii ze špičky se dal očekávat vyrovnaný souboj. Hostující trenér Křiva se ovšem při skládání základní sestavy musel obejít bez zkušené Praizlerové – a její absence se ukázala být klíčovou.

J. Hradec – Kaplice 2:1 (0:0)

Zápas byl podle předpokladů poměrně vyrovnaný. Kaplické hráčky však v obraně hrály doslova hrozně, když za zápas dokázaly vyprodukovat tolik chyb, jako snad neudělaly za předchozích osm střetnutí. Hostující fotbalistky měly tutovou příležitost už v 7. minutě, ale kanonýrka Veronika Jedličková po přihrávce od Pálkové z malého vápna netrefila. Neprosadily se ani domácí hráčky – a poločas skončil bez branek.

Góly začaly padat až po obrátce, kdy se skóre poprvé změnilo už po sedmi minutách hry. Po přihrávce Bartoníčkové překonala brankářku Adamcovou přesnou střelou Simona Vocedálková – a Kapličandy vedly 0:1.

Možná klíčový moment celého střetnutí se pak udál velice záhy po první brance. Sama na branku Slovanu postupovala Pálková, ale místo zakončení ještě hledala nabíhající spoluhráčku a vracející se obránkyně domácích stačila přihrávku zablokovat. A domácí hráčky trestaly. Po hodině hry vyrovnala Lenka Pilařová na 1:1 a po dalších třech minutách hry dokonala obrat Zuzana Šteflová – 2:1. Jednobrankový náskok si pak fotbalistky od Vajgaru pohlídaly až do závěrečného hvizdu arbitra.

Zápas byl ze strany kaplického Spartaku zcela jistě hratelný a na body u Vajgaru bylo, ale znovu se potvrdilo, že obranná fáze bez zkušené Heleny Praizlerové nefunguje. Obě dvě podzimní porážky Spartaku se zrodily, když tato hráčka v sestavě absentovala. V těchto dvou zápasech Kapličandy inkasovaly pětkrát, ve zbylých sedmi duelech pouze dvakrát. Trenéra navíc mrzelo, že za domácí celek skórovaly hráčky, na které své svěřenkyně před zápasem upozorňoval.

Fakta – branky: 60. Pilařová, 63. Šteflová – 52. Vocedálková, ŽK 0:3 (Stoklasová, Suchanová, Bartoníčková), rozhodčí Šťastný.

Sestava Kaplice: Klomfarová – Kováříková, Vávrová, Suchanová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková (73. Goldfingerová), V. Jedličková.

Libor Granec