Okresní derby ovládli mladíci ze společenství Spartaku a Dynama

Kaplice - Ve dvaadvacátém kole oblastní fotbalové I.A třídy dorostu bylo na programu okresní derby dvojice společenství z krumlovského regionu.

24.5.2018

I.A třída dorostu – 22. kolo: Spartak Kaplice / Dynamo Vyšší Brod (bíločerné dresy) – Hraničář Malonty / Dolní Dvořiště 4:0 (2:0).Foto: Libor Granec

Mladíci kaplického Spartaku hrající ve společenství s vyšebrodským Dynamem hostili společný dorostenecký celek malontského Hraničáře a Dolního Dvořiště.

Kaplice / Vyšší Brod – Malonty / Dolní Dvořiště 4:0 (2:0)

Hosté zahájili střetnutí jen v osmi hráčích, od 10. minuty pak jejich tým doplnil opozdilec Trinh. Kapličtí se zase museli obejít bez stálé brankářské jedničky Šestáka, a tak mezi tyčemi vypomohl po dlouhé době chytající Lukáš Outrata. Poprvé na jaře nastoupil Marek Kaňka a vůbec první start v kaplickém dresu si zapsal David Gušl.

Aktivita byla od úvodních minut na domácích kopačkách, ale hra měla k ideálu hodně daleko. Hosté se spoléhali na nakopávané míče na rychlonožku Olaha, ten však ve svém snažení zůstával hodně osamocený.

V 6. minutě centroval z levé strany Vaniš, bránící Troják ve snaze centru zabránit, poslal míč na vlastní branku, gólman Posel však skvělým zákrokem uhájil čisté konto. V 10. minutě se do koncovky dostal Urazil, mířil na zadní tyč, ale Posel vyrazil balón na rohový kop. Od praporku poslal centr Vaniš na zadní tyč, hlavičkoval Urazil, brankář hostů však byl znovu pozorný.

Další šanci si domácí vypracovali po čtvrthodině hry. Z pravé strany centroval Hájek, na zadní tyči se k balónu dostal Pál, vyslal křížnou střelu po zemi, ale Posel zakročil reflexivně špičkou kopačky. Ve 21. minutě pokoušel střelecké štěstí i Dostál, jehož povedenou ránu Posel zkrotil nadvakrát v rukavicích.

Na druhé straně pak přišla výhoda přímého kopu pro hosty. K balónu se postavil Tesař a mířil těsně mimo levé tyče.

Bezbrankový stav domácí mladíci zlomili ve 24. minutě. Hájek před vápnem posunul míč Václavu Aiblovi, na jehož povedenou ránu pod břevno již Posel nestačil reagovat – 1:0.

A za chvíli lovil hostující brankář míč ze sítě podruhé. Na levé straně vyslal do úniku Dostál přesným pasem Vaniše, ten posadil přetaženým centrem míč na hlavu Marku Urazilovi, který pohodlně skóroval – 2:0.

Pak se o slovo přihlásil aktivní Adrian Olah, jenž pronikl až do vápna domácích, ale křížný pokus se mezi kaplické tyče nevešel.

V závěru půle měli další brankové příležitosti domácí dorostenci, ale využít je nedokázali. V 34. minutě po Pálově centru zakončoval nad branku Urazil. O chvíli později se až do vápna dostal Szojka, ač tísněn třemi obránci, dokázal zakončit, ale Posel mohl zůstat v klidu, neboť míč skončil vedle branky. Po rozehraném rohovém kopu nakrátko Dostál posunul míč Urazilovi, ten pálil pod břevno, ale Posel stačil míč nadzvednout nad horní tyč své svatyně.

Neujala se ani druhé straně povedená střela Trihna, který rovněž mířil těsně nad břevno. Poslední šanci první půle měli domácí. Roh zahrával Vaniš, na zadní tyči zakončoval bez přípravy Urazil, ale Posel nadvakrát kryl.

Ani po změně stran se obraz hry neměnil. Hrálo se v poklidném tempu, s častými nepřesnými přihrávkami. Znovu po rohu Vaniše mířil nad břevno Urazil. V dalších minutách se neujaly ani střely Dostála, Urazila a Szojky.

Po hodině hry měli domácí velkou gólovku, když zleva centroval Dostál, přetažený míč vrátil Blažek před branku, ale Szojka zblízka Posla nepokořil.

V 63. minutě pak byl ve vápně zastaven nedovoleně Vaniš – a pískala se penalta. K ní se postavil Pál, gólman Posel však stranu vystihl a míč vyrazil. Z dorážky pálil Pál sice nekompromisně, ale nad bránu soupeře.

Za další dvě minutky už třetí gól do sítě hostů padl. Pál posunul míč na Marka Urazila, ten si našel na hranici velkého vápna prostor ke střele a na ránu po zemi Posel nedosáhl – 3:0.

Další gól pak přidali Kapličtí třináct minut před koncem. Gušl před vápnem přenechal míč Matouši Hájkovi, ten pronikl až před Posla, oklamal ho kličkou a pohodlně poslal míč do odkryté brány – 4:0.

Derby zápas se celkově odehrál v hodně poklidném a přátelském duchu. Hra domácích měla k ideálu daleko, ale na oslabené hosty i takovýto výkon stačil k bezproblémové výhře.

Fakta – branky: 26. a 65. Urazil, 24. Aibl, 77. Hájek, hráno bez karet, rozhodčí Pícha, 40 diváků.

Sestavy – Kaplice / Vyšší Brod: Outrata – Hájek, Čutka, M. Kaňka, Dostál, Blažek, Aibl, Pál, Vaniš, Poláček, Urazil, střídali: Gušl, Szojka, Malonty / Dolní Dvořiště: Jindřich Posel – Troják, Mrzena, Gloza, Burda, Tesař, Jan Posel, Trinh, Olah.

Autor: Redakce

24.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 17 500 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha CNC strojů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Obsluha CNC strojů - vzdělání středoškolské. Pracoviště Velešín. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup ihned. Mzda 17.500,-- Kč hrubého, příplatky dle zákoníku práce a platné kolektivní smlouvy. Kontakt: Walnerová Ilona Mgr., tel.: 380 340 733, e-mail: walnerova.ilona@jihostroj.cz.. Pracoviště: Jihostroj a.s., Budějovická, č.p. 148, 382 32 Velešín. Informace: Ilona Walnerová, +420 380 340 733. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč Svářeči Svářeč/zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Svářeč/zámečník - vzdělání střední odborné s výučním listem. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup dle dohody, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná (jedná si o noční provoz). Mzda 25.000,-- - 35.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: svařování metodou CO2, čtení výkresové dokumentace. Zaměstnanecké výhody: 13. a 14. mzda, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, závodní stravování, příspěvek na dopravu či bydlení. Vhodné i pro absolventy. Kontakt: Vendlová Zuzana, tel.: 380 386 784, e-mail: zuzana.vendlova@engel.at, osobně: Českobudějovická č.p. 314, 382 41 Kaplice 1. Ověřeno dne 4.7.2018.. Pracoviště: Engel strojírenská spol. s r.o., Českobudějovická, č.p. 314, 382 41 Kaplice 1. Informace: Zuzana Vendlová, +420 380 386 784. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 1.12.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 13.500,-- -15.500,-- Kč hrubého. Hledáme pracovníky se zkušenostmi práce v hotelu vyšší kategorie (od *** hotelů). Náplní práce je především úklid pokojů, koupelen, úklid kuchyní a pomoc při pracích včetně mytí nádobí, provádění různých úklidových prací, udržování čistoty a pořádku interiérů a vybavení kanceláří i hotelů. Požadujeme: spolehlivost, schopnost učit se, základní český jazyk. Zaměstnanecké výhody: ubytování, ochranné prostředky, pracovní oděv. Kontakt: Bergerová Vondráková Radka, tel.: 731 860 188 (po-pá od 9:00 hod. - 18:00 hod.), e-mail: uklid.orplus@seznam.cz.. Pracoviště: Or plus construction s.r.o. - pracoviště č. krumlov, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 737 819 195. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 18 600 Kč Řidiči vysokozdvižných vozíků Pracovník s VZV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovník s VZV - vzdělání základní. Školení na VZV zaměstnavatel zajistí. Pracoviště Český Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup dle dohody, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Mzda 18.600,-- Kč hrubého + prémie 4.500,-- Kč po zapracování. Požadujeme: řidičský průkaz sk. B. Zaměstnanecké výhody: stravenky, 13. plat. Kontakt: Winzigová Jana, tel.: 734 648 155. Ověřeno 10.10.2018.. Pracoviště: Čistící stroje s.r.o. - pracoviště linde, Tovární, č.p. 118, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Jana Winzigová, +420 734 648 155.

Jihostroj veze z Benátek výhru. Za tři sety si zasloužil tři body

Benátky nad Jizerou - Jihostroj nastoupil v Benátkách nad Jizerou se Šotolou na postu univerzála. Hned první set ukázal, že hosté dorazili na zápas dobře připravení.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

-

Fotbalový víkend na jihu Čech

Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úřední začátky od 15:30 hodin.

Dynamo v pátek s Hradcem, Táborsko v Ústí

České Budějovice – O tomto víkendu pokračuje po reprezentační přestávce druhá liga kopané 12. kolem a v něm obě jihočeská mužstva hrají už v pátek: Dynamo od 18 hodin na Střeleckém ostrově o čelo tabulky s Hradcem Králové, Táborsko v Ústí nad Labem.